Sıralama seçin
Toplam 39 ürün görüntüleniyor.

100 Temel Eser (İlköğretim)

En çok satan ve en iyi 100 temel eser ilköğretim setleri, 100 temel eser ilköğretim, MEB 100 temel eser fiyatları, 100 temel eser kitapları, 100 temel eser seti ve daha fazla 100 temel eser ilköğretim kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlköğretim okullarında okutulmaya başlanan 100 temel eser Milli Eğitim Bakanlığının ilköğretim kurumunda olan öğrencilere hem Türkçe dersleri ile alakalı olarak okutulması hem de boş zamanlarının değerlendirilmesi için başvurulacak kaynak eserler olarak tavsiye edilip derlenip edebi eserler olarak karşımıza çıkmaktadır.

100 temel eser ilköğretim kitapları listesi yaklaşık bir yıl gibi bir sürede hazırlanmış ve Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik tarafından 15 Temmuz 2005 yılında kamuya açıklanarak 4 Ağustos 2005 yılında yayımlanan genelge sonucunda 81 ilin valiliklerine duyurulmuştur.

MEB tarafından yayımlanan 100 temel eser ilköğretim okulları için  temel eserleri belirleyen bilim adamı, akademisyen ve sivil toplum örgütlerinden uzmanlarında yer aldığı komisyon ile bakanlık arasında 100 temel eser ilköğretim listesi içinde hayatta olan yazarların da eserlerinin olup olmaması konuşsunda görüş ayrılığı çıkmış olsa da sonuç olarak 100 temel eser listesi içinde yaşayan yazarların eserlerine yer verilmemiştir.

100 temel eser ilköğretim kitapları listesinde, Yunus Emre’den Mevlana’ya Namık Kemal’den Muallim Naci’ye, Ömer Seyfettin’den Yakup Kadri Karaosmanoğlu’na kadar çok sayıda yerli yazarın eserine yer verildiği gibi Lewis Carrol’dan Charles Dickens’e, Howard Pyle’den Mark Twain’e kadar yabancı yazarlarında eserleri yer almaktadır. Listenin içinde öğrencilere türkü, bilmece, masal, şiir ve manileri sevdirecek Tekerlemelerden Türkçede Deyimlere, Türk Atasözlerinden Seçmelerden Türkülerden Seçmelere kadar eserler de yer almaktadır.

Aslına bakarsanız 5, 6, 7 ve 8. Sınıflara yönelik olarak Türk Edebiyatı, Hazırlatılacak olan eserler ve Dünya Edebiyatı başlıkları altında derlenen kitapların seçiminde yine aynı bakanlığın ortaöğretim için yaptığı ve 19 Ağustos 2004 yılında kamuya duyurduğu 100 temel eser çalışmalarında olduğu gibi, tartışma konusu olmaması adına Türk Edebiyatı başlığı altında yaşayan yazarların eserleri bulunmamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.