Sıralama seçin
Toplam 49 ürün görüntüleniyor.
1 2

100 Temel Eser (Ortaöğretim)

En çok satan ve en iyi 100 temel eser ortaöğretim, 100 temel eser ortaöğretim setleri, MEB 100 temel eser fiyatları, 100 temel eser seti, 100 temel eser kitapları ve en ucuz 100 temel eser ortaöğretim kitaplarını burada bulabilirsiniz!

MEB’in ilköğretime hazırladığı 100 temel eser gibi ortaöğretim öğrencileri için hazırladığı 100 temel eser listesi bulunmaktadır. 100 temel eser listesi yerli edebiyata ağırlık verildiği gibi doğu ve batı edebiyatından da örnekler bulundurmaktadır.

MEB’in ortaöğretim-lise kurumlarında bulunan öğrencilere hem Türk Dili ve Edebiyatı dersi müfredatı ile ilişkilendirilerek okutulmasını hem de öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek için öncelikli olarak başvuracakları kaynak eserler tavsiye edilmesi için derlenen edebi eserler olarak bilinmektedir.

100 temel eser ortaöğretim kitap listesi Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik tarafından 19 Ağustos 2004 yılından yayımlanan bir genelge ile kamuya açıklanmıştır. Aynı zamanda bu genelgede, ilköğretim okulları için de benzer bir 100 temel eser ilköğretim listesi hazırlanmıştır.

100 temel eser listesi başlığı altında Türk Edebiyatı ve Dünya Edebiyatı başlıkları altında derlenen kitapların seçiminde tartışmaların önlenmesi için Türk Edebiyatı başlığı altında yaşayan yazarların eserlerine yer verilmemiştir.

100 temel eser ortaöğretim kitapları listesinde, Cengiz Aytmatov’dan Kemal Bilbaşar’a, Mehmet Selimoviç’ten Reşat Nuri Güntekin’e, Kemal Tahir’den Peyami Safa’ya, Samiha Ayverdi’den Orhan Kemal’e, Sait Faik Abasıyanık’tan Fakir Baykurt’a kadar çok sayıda yerli yazarların eserine yer verilmesinin yanı sıra Gogol’dan Daniel Defoe’ye Victor Hugo’dan Tolstoy’a, William Faulkner’den Dostoyevski’ye, kadar yabancı yazarlarında eserleri bulunmaktadır.

100 temel eser ortaöğretim listesi içinde şiirler, romanlar, hikayeler, hal edebiyatı, divan edebiyatı, dünya edebiyatından seçmeler, çocuk edebiyatı kitapları da gençlerin beğenilerine göre yer almaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.