Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

A.A. Milne

Alan Alexander Milne, 18. Ocak 1882 yılında Dünya’ya geldi. Milne, mizahi denemeler ile tiyatro oyunlarının aksine çocuklar için yazdığı kitaplar ile tanınmaktadır. En popüler eseri 1996 ile 1920 yılları arasında oğlu için yazdığı Winnie the Pooh adlı hikayesidir. Alan Alexander Milne, çocukluk yıllarını Londra’da geçirdi. Kilburn ilçesinde babasına ait bir okulda eğitimini aldı.

Gittiği okulda öğretmenler H. G. Wells’de bulunmaktaydı. Westminster School’a ve daha sonrada burslu olarak Cambridya Üniversitesi’ne ait Trinity Collage’de eğitimini devam ettirdi. 1903’de okuduğu okuldan diplomasını aldı. Alan Alexander Milne, Cambridge'deyken öğrenci gazetesi (Granta)’da görev aldı. Kardeşi ile birlikte kaleme aldığı yazılar (AKM) imzasıyla yayılıyordu. Kaleme aldıkları yazılar (Punch) adlı mizah dergisinin ilgisini çekti.

Bu ilgi üzerine dergide önce yazılar yayınlamaya başladı. Milne daha sonra dergide görev almaya başladı. 1906 yılından sonra dergiye ortak olmayı başardı. Alan Alexander Milne bu işlerle ilgilenirken eğitimini yarıda bıraktı. Eğitim hayatı böylelikle bitmiş oldu. Milne, kendini serbest muhabir olarak adlandırdı. 1903 yılında Dorothy Daphne de Seelincourt ile evlendi. 1920 yılında bir oğlu oldu. Birinci Dünya Savaşı'nda İngiliz ordusuna dahil olmak için Fransa’ya gitti. Yalnız cepheye kavuşamadan hastalığa yakalandığı için görevden alındı. Milne 31 Ocak 1956 yılında hayatını kaybetti.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.