Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

A. Leyla Akçağlılar

Türk edebiyatı dünyasında yemek kitapları ile tanınmakta olan Ayşe Leyla Akçadağlılar, Paris’te iş idaresi ve ekonomi üzerine üniversitesi eğitimi almıştır. Restaurant kurucu olan Akçadağlılar, 10 yıl boyunca burada hizmet vermiştir.

Beslenme konusunda öğrendiği bütün birikimlerini bir kitapta toplayan Akçadağlılar, babasının kurmuş olduğu Tefken Holding’de yeni yatırımlardan sorumlu eleman olarak çalışmıştır.

Yazmış olduğu Ne Yiyelim kitabını Ebru İpekçi ile birlikte yazmıştır. Daha sonra Ebru İpekçi ile birlikte 2003 yılında Butterfly pastanesini açmıştır.

Ayşe Leyla Akçadağlılar, Anoreksiya hastalığına yakalanmış ve 21 yıl boyunca sadece salata yiyerek beslenmiştir. Su tüketimine dikkat etmeyen Leyla Akçadağlılar, su içmediği için iki böbreğini de kaybetmiştir. Ardından kendisine böbrek nakli yapılan Akçadağlılar, hastalığından dolayı mikroplara hassas bir hale gelmiştir. Klima sonucu vücuduna nüfus eden mikroplardan dolayı Lejyoner hastalığına yakalandı ve hayatını kaybetmiştir.

Böbrek Yetmezliğinde Doğru Beslenme kitabının yazarı olan Akçadağlılar, bu kitabını Hayykitap yayınevi aracılığı ile yayınlamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.