Sıralama seçin
Toplam 32 ürün görüntüleniyor.

Adem Güneş

Üniversite öğrenimi zamanına kadar eğitimini Ülkemizde tamamlayan Adem Güneş, 1969 senesinde Ankara'da doğdu. Üniversite eğitimini Rottherdam üniversitesi Pedagoji Bölümünde tamamladı. Hollanda'da alternatif eğitim s,stemleri hakkında araştırmalar da yapan yazar Sosyoloji bölümünde de yüksek lisansını tammaladı. Sakarya üniversitei Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık Bölümünde "Bağlanma Terapisi" üzerine Doktora eğitimini tamamladır.

Adem Güneş, Süleyman Dermirel Üniversitesinde Aile Danışmanlığı Eğitimi, Amerika’da ise “bağlanma Terapisi” eğitimlerinin dışında WISC-R (WECHLER Çocuklar İçin Zeka Ölçeği) GESEL, METROPOLİTAN, PEABODY, AGTE testleri Uygulama, Yorumlama ve Raporlama eğitimleri aldı. Ayrıca çeşitli derneklere üye olmuş ve "Çocuk Eğitimi" adlı yaklaşımı İngiliz Bristol üniversitesinde araştırma konusu oldu. Almış olduğu eğitimler ile kazandığı deneyimler sonucunda farklı dergilerde çocuk eğitimine dair yazılar kaleme aldı.

Adem Güneş, ulusal radyo kanallarında çocuk eğitimi programları da yaptı. Yazara başarılarından dolayı, Türkiye Çocuk Zirvesi tarafından Çocuk Dostu Ödülü verilmiştir. Yazar ayrıca, Medya Etik Konseyi tarafından Aile ve Çocuk Programları Medya Etik Ödülü ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Senaryosu tarafından Fahri Doktora Unvanını almıştır.

Çocuk Eğitimi alanında Ülkemizin en çok satan yazarları arasında yer alan Adem Güneş, Pedagojik Danışman ve Aile Danışmanlığı yapmanın yanı sıra Parants Türkiye, Mother & Baby, Anadolu Jet ve Aktüel Yaşam dergilerinde yazmaya devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.