Sıralama seçin
Toplam 62 ürün görüntüleniyor.
1 2

Ahmed Günbay Yıldız

1941 Tokat Reşadiye doğumlu olan Ahmed Günbay Yıldız, eğitim hayatına kendi köyü olan Kızılcaören’de başladı. 11 yaşında Ankara’da çalışan babasının yanına giderek eğitimine orada devam etti. Ankara’daki arkadaşları ile kaynaşmakta zorluk çeken yazar, köy ağzı ile konuştuğundan öğretmeni tarafından sınıftan çıkarıldı ve baş öğretmenin yardımı ile bu durumu atlatmayı başardı.

Edebiyat Ahmed Günbay Yıldız’ın duygularını ifade etmek için seçtiği bir yol olmuş ve yola ilk defa şiir ile çıktı. Şiir yazar için bir tutku haline gelirken zamanla edebiyatın diğer dallarında da ilgi duymaya başlamıştır.

Hikayeleri ile makaleleri çeşitli dergi ile gazetelerde yayımlandı. Lise yıllarında deneme, roman ve şiir türünde yazılar yazarken aynı zamanda 6 adet de film senaryosu yazdı. Menderes’in uçağının düşmesi ile yazdığı şiirler ile edebiyat alanındaki ilk kazancını aldı.

Ahmed Günbay Yıldız, 1959 yılında memuriyet hayatına başladı, askerlik döneminde edebiyat alanındaki çalışmalarının temelini attı. “Çiçekler Susayınca” ve “Yanık Buğdaylar”ı bu dönemde kaleme aldı. Yazar hem Türkiye Yazarlar Birliği kurucusu hem de kitaplarının basıldığı Timaş Yayınlarının kurucusudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.