Sıralama seçin
Toplam 107 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Ahmet Haldun Terzioğlu


Ahmet Haldun Terzioğlu 1960 yılında Trabzon’un Beşikdüzü ilçesine kayıtlı Takazlı köyünde dünyaya geldi. Öğretmen olan babası çok il değiştirince Ahmet Terzioğlu’da çok okul değiştirmiştir. İlkokulu Trabzon’da, ortaokulu Bursa’da, liseyi de İstanbul ve Muş’ta okumuştur. Ahmet Haldun Terzioğlu Muş lisesinden mezun olduğu için kendinden gurur duyar.

Okul hayatında başarılı bir öğrenci olmuştur. Fakat fazla çalışmayı sevmediği için okullar hafif gelmiştir. Yüksek notlar almak yerine o yılı normal düzeyde kurtarmak kendisine daha mantıklı gelmiştir. Üniversiteye bitirmiş fakat seçtiği meslek onu mutlu etmemiştir. Bir sonraki okul dönemi de istediği gibi olmamış, bitirmiş desinler diye bitirmiştir.

Bireysel olarak sporla uğraşmış, yapısı gereği boks, taekwondoya yönlenmiş, çok kafa yorup üst seviyelere gelmiştir. Aynı zamanda vazgeçilmezleri arasında kayak, dağcılık ve paraşüt yer alır. Askerlik hayatı da tüm hayatı gibi özel olmuştur. Eğridir Dağ Komando Okulu ve daha sonra Kayseri Hava İndirme Tugayında vatani görevini yapmıştır.

Devlet memuru olarak Türkiye’nin birçok bölgesinde görev yaptı. Harika bir şekilde Türkçeyi konuştu ve farklı bir dil konuşmakla asla övünmedi. Kendi özgür iradesiyle erken yaşta emekli oldu ve kendine yazar kimliği oluşturmaya başladı.

Yazarlık kariyerine makale ve mesleki yazılar yazarak başladı. Siyasi çalışmalar, sloganlar, afiş tasarımları gibi pek çok kurum ve kuruluşlara destekte bulundu. Tanıtıcı film senaryoları hazırlayarak bunların yapılmasında katkısı oldu. Türk tarihi ile mitolojisi üzerinde durulmuş yazılar yazdı. Bu alanda kaleme aldığı tüm yazılarını yayınladı.

Yazdığı kitaplarda sürekli Türkçe sözlük ve eski sözcükleri kullanmayı yazarlığına ve kitaplarına farklılık kattı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.