Sıralama seçin
Toplam 179 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Akademik Kitaplar

İnsanlar uzun yıllar boyunca kitaplara ihtiyaç duymuşlardır ve onların bu ihtiyaçları kapsamında geçmişten bu yana çeşitli kitap modelleri ve çeşitleri üretilmiştir. İnsanların gerek verimli vakit geçirmelerine yarayan kitaplar onların eğitim ve öğretim hayatlarına da yakında etki edebilir. Eğitim hayatına etki edebilen bu kitap çeşitlerinin başında şüphesiz akademik kitaplar bulunur. Üniversitelerde kullanılan ve kişilerin eğitim hayatlarına olumlu yönde etki edebilen akademik kitaplara liselerde kullanılan ders kitapları da örnek verilebilir. Ortaokulda da kullanılan bu tarz kitaplar içerisindeki bilgiler ve örneklerden ötürü akademik kitaplar kategorisinde bulunur.

Akademik Kitaplar Nelerdir

Günümüzde oldukça fazla kişi tarafından tercih edilen akademik kitaplar aslında temel olarak üniversitelerde yardımcı olarak kullanılan kaynaklardır. Dersin içeriği ve işlenişi hakkında bilgi veren bu kitaplar bölümden bölüme ve alandan alana değişebilir. Örneğin sağlık bölümünde okuyan bireyler insan anatomisini baz alan akademik kitapları tercih ederlerken, hukuk bölümünde okuyan öğrenciler daha çok siyasal bilgi içerikli kitapları tercih etmek durumunda kalırlar. Kitap seçimini yapmak için belirleyici olan unsur öğretim üyelerinin istekleridir. Bu kapsamda öğrenciler kendilerine ve bölümlerine uygun olarak hazırlanmış çeşitli akademik kitapları tercih edebilirler. Oldukça kalın olan ve içerisinde pek çok bilgiyi barındıran bu kitap çeşitleri yalnızca eğitim hayatında değil meslek yaşantısında da insanlara yardımcı olabilecek kapasitededir.

Akademik Kitap Çeşitleri

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi akademik kitaplar alana göre pek çok çeşide ve modele ayrılırlar. Bu modeller arasında bulunan ve sağlık alanının vazgeçilmezi olan insan anatomi atlaslarıdır. Bu tip atlaslar sağlık alanında bölüm okuyan hemen hemen çoğu öğrencinin işini büyük oranda görmeyi başarır. Bunun yanı sıra akademik kitaplar çerçevesinde spor kitapları da mevcuttur. Özellikle Besyo okuyan öğrencilerin tercih ettiği bu kitapların başında ‘Sporda Akademik Yaklaşımlar’ kitabı yer alır. Pek çok ciltten meydana gelen bu kitap öğrencilerin gerek okul gerek meslek hayatlarında oldukça işine yarayan akademik kitaplardandır. Akademik kitaplar aynı zamanda yazarlarına göre de değişiklik gösterirler. Örneğin insan anatomi atlasını yazan pek çok kişi bulunur fakat bu kişilerin yazdığı kitapların kullanımı büyü oranda akademisyenlerin tercihine bağlıdır.

Akademik Kitap Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Akademik kitaplar alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar bulunur. Bu hususların ilk sırasında içeriğin önemi yer alır.  Akademik kitaplarda, seçilen dala göre ayrı içerikler uygulanır. Fen, biyoloji, tarih ya da farklı branşlara göre hazırlanan bu kitaplar okuyucuya bir rehber niteliği taşır. Bu kitaplar tez hazırlama konularında büyük destek sağlamakla birlikte öğrenilen branş konusunda da farklı bilgiler sunar. Dolayısıyla akademik kitap seçiminde içeriğin önemi büyüktür.  Ayrıca farklı yayın evleri ve yazarların çıkarttığı akademik kitaplar ile farklı bakış açılarına sahip olunabilir, içerdiği dil bilgisi ve akıcılık ile yazım kuralları da kolaylıkla öğrenilebilir. Bu kitapları seçerken indeks kısmının iyice incelenmesi kitap hakkında detaylı bilgiyi de sunacaktır.

Akademik Kitap Fiyatları

Akademik kitaplar daha önceden de söylediğimiz gibi binlerce farklı çeşide ve alana ayrılırlar. Kişilerin tercih etmesini kolaylaştıran bu unsur akademik kitap piyasa fiyatlarında da bir hayli değişiklik yaratır. Bu tarz kitaplar için genel geçer bir fiyat vermek maalesef mümkün değildir fakat makul düzeylerde seyrettiği söylenebilir. Hemen hemen pek çok kişinin bütçesine uyum sağlayabilecek olan bu kitap modelleri arasında bazılarının fiyatı içeriğinde bulunan sayfa sayısı nedeniyle yükseklik gösterebilecektir. Tüm akademik kitap çeşitlerine sitemizden güvenli ve rahat bir şekilde ulaşabilmeniz mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.