Sıralama seçin
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Akif Kurtuluş

Türk Edebiyatı yazarlarımızdan Akif Kurtuluş 26 Ekim 1959 tarihinde Ankara’da Dünya’ya gözlerini açmıştır. Çocukluğunun ilk yıllarını babasının mesleği dolayısı ile Artvin’de geçirmiştir. İlkokul eğitimini Ankara’da ortaokul eğitimini de Antalya’da tamamlamıştır. Lise öğrenimini ise Konya’da tamamlayan Akif Kurtuluş, lisans eğitimini Ankara Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Akif Kurtuluş arkadaşları ile birlikte Edebiyat Dosyaları dergisini çıkarmıştır. Bir yandan da avukatlık çalışmalarına Ankara’da devam etmiştir. Akif Kurtuluş deneme, inceleme ve roman türlerinde birçok eser vermiştir. Yazmış olduğu şiir, eleştiri ve deneme yazılarını çeşitli gazete ve dergilerde yayınlamıştır. Şiir kitaplarının yanı sıra yazmış olduğu Romantik Korno denemesiyle de Türk Edebiyatında adını duyurmuştur.

Akif Kuruluş’un ilk şiiri 1980 tarihinde Türkiye Yazıları dergisinde yayınlanmıştır. Yalan Şiirler (1983), Tören Provası (1989) ve Kırgınlıklar Galası (1997) şiir kitapları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Herkes Gitmiş (2005) adlı şiir kitabı da yer almaktadır. Politika ve Sanat Ekim Devrimi, araştırma eseri ile Romantik Korno (1998), Harita Metod Defteri (2000) isimli deneme kitaplarını yazmıştır. Akif Kurtuluş ayrıca Mihman (2012) ve Ukde (2014) adlı romanları kaleme almıştır. Akif Kurtuluş Herkes Gitmiş şiir kitabını yayınladığı yıl Behçet Necatigil Şiir Ödülüne layık görülmüştür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.