Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

ALES Kitapları

Yüksek lisansa başvurmak isteyen adayların girmesi gereken sınavlardan biri olan ALES’ten iyi bir puan ile ayrılarak diğer adaylara karşı fark yaratabilirsiniz. Üniversitelerin yüksek lisans bölümleri için almış oldukları başvurularda en çok önem verdikleri noktalardan biri de ALES puanları olmuştur. Mezuniyet ortalamasında ve mülakat puanından daha çok etkiye sahip olan ALES puanları sayesinde başvuru yapan adaylar arasında sıralamada üst sıralara yükselebilirsiniz.

Akademik hayata geçiş yapmak için düzenli bir şekilde ALES soruları çözmeniz gereklidir. Her gün belirli bir süre ayırarak yapacağınız çalışmalar sonucunda Türkçe ve matematik testlerinde yüksek netler alabilirsiniz. ÖSYM’nin sorduğu sorulara ve geçerli müfredata uygun hazırlanan sorularla nitelikli çalışma süreci geçirebilirsiniz.

Aynı zamanda puntoları gerçek sınavdaki puntoları ile eşit olan ALES kitapları verimli bir şekilde hazırlık geçirmenizi sağlayacaktır. Geçmiş yıllardaki sınavlarda sorulmuş olan ALES sorularını bir arada derleyen kitaplar aracılığı ile konulara ne kadar hakim olduğunuzu da ölçmüş olacaksınız.

ALES Kitaplar Nelerdir?

Soru bankaları, konu anlatımlı eserler, denemeler ve çözümlü setlerden oluşan ALES kitapları yüksek puanlar almanız için sizlere yardımcı olacaktır. Son sınavlarda sorulan sorulara göre güncellenen baskılar daha kaliteli soruları sizlere ulaştırarak kendinizi sınamanızı sağlamaktadır. Çıkmış soru kitapları aracılığı ile son yıllarda ALES’te adaylara sorulan tüm sorulara toplu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu sayede ÖSYM’nin sorularına daha iyi bir şekilde alışabilirsiniz.

Çözümlü olarak basılan kitaplardan satın alarak her soru için detaylı çözümlere ulaşabilirsiniz. Yanlış işaretleme yaptığınız sorularda hangi noktaları gözden kaçırdığınızı çözüm bölümlerini okuyarak bulabilirsiniz. Karekodlu ALES kitapları sipariş ederek karekodu telefonunuza okutup video çözümleri izleyebilirsiniz. Tahta üzerinde ve örneklerle yapılan anlatımlar tüm şıkları inceleyerek adayların akıllarına takılan noktaların çözümlemesine yardımcı olacaktır.

ALES’te Soru Dağılımı Nasıl Yapılmaktadır?

Toplamda 100 sorunun yer aldığı ALES sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır. Sözel bölümde Türkçe ve sözel mantık soruları yer alırken sayısal bölümde matematik, sayısal mantık ve geometri soruları yer almaktadır. Geçmiş senelerdeki soruları toplayan kitaplarla ALES sorularına alışarak sınava daha az stresli girebilirsiniz.

Tuzak sorulara ve şaşırtmacalara karşı dikkatli olmak için bolca soru çözme pratiği yapabilirsiniz. Çözüm sonrasında netlerinizi kontrol etmeye ve sıklıkla yanlış yaptığınız konuların üzerinde daha fazla durmaya dikkat edebilirsiniz. Bu sayede eksiklerinizi hızla kapatarak daha donanımlı bir şekilde sınava girebilirsiniz.

Açıklamalı soru çözümlerine sahip kitaplar basit anlatımları ve çözüm yöntemlerini aktarmaları ile sınav hazırlıklarınızı başarılı bir şekilde sürdürmenize yardımcı olacaktır. Okuma, anlama, yorumlama, tamamlama gibi noktaları geliştirmeye yardımcı olan Türkçe soruları uzun paragraflarla başa çıkmanızı kolaylaştıracaktır. İşlem yeteneğinizi geliştiren ve kısa çözümler üretmenizi sağlayan matematik soruları ile sayısal alanda sıkı bir çalışma yapabilirsiniz.

ALES Puanı Kaç yıl Geçerlidir?

ALES sınavından alacağınız puanı 5 yıl boyunca başvurularınızda değerlendirebilirsiniz. Bu süre dolduktan sonra yeni başvurular yapmak için tekrar ALES’e girmeniz gereklidir. Taamı çözümlü kitaplar ile sınava hazırlanarak konulara daha hakim hale gelmeniz mümkündür. Özellikle Türkçe bölümünde uzun paragraf soruları ile dikkat çeken ALES sınavında zaman yönetimi konusunda adayların en çok şikayet ettikleri noktalardan biridir.

Türkçe sorularını daha hızlı bir şekilde çözmek ve bir defada anlayabilmek için sık sık bu konudaki testleri çözmeniz gerekir. Çalışma temposu kazanarak soruları daha hızlı ve doğu bir şekilde cevaplamaya başlayabilirsiniz. Diğer bir zaman alıcı bölüm olan sözel ve sayısal mantık kısmına daha iyi alışmak için de testlerden yararlanabilirsiniz. Farklı soru tiplerini tanıyarak sınavda sürpriz yaşamamak adına yüzlerce örnek içeren soru banklarından satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.