Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Alper Canıgüz

Alper Canıgüz, 13 Şubat 1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Lise döneminden itibaren öykülerini dergilerde yayınladı. Yayınevlerinde çevirmen olarak çalıştıktan sonra üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Bir dönem reklam ve metin yazarlığı yaptı. Henüz 5 yaşında büyümüş de küçükmüş bir dahi olan  Alper Canıgüz Kamu karakteri ile hayatımıza girmiştir. Yazar okuyucuları tarafından uçuk ve absürt romancı olarak tanımlanır. Farklı anlatım tarzı ve samimi dili ile edebiyatımızda kendine has bir yere sahiptir.

Alper Canıgüz eğlenceli kitaplarının dışında zekanın her boyutunun işlenmiş olduğu kitaplarında kahkaha atarken gözden yaş akmasına sebep olan kitaplara imza atmayı başarmış bir yazardır. Eserleri çoğunlukla hayal gücüyle harmanlandığından çocuk masalları olarak da nitelendirilir. Farklı üslubu ve konuları işleme şekli ile edebiyat dünyasında beğenilir. Bundan dolayı kitapları çoğunlukla çok satanlar listesindedir.

Kendi okuyucu kitlesini yaratan yazarımız aynı zamanda Almanya'da 3 ayda bir yayınlanan dünya edebiyatının en iyileri listesine giren ilk Türk yazar olma özelliği taşımaktadır. Kara mizah esintilerine kitaplarında yer veren yazar bu tür mizah öğelerini hikayelerinde kullanmayı sevmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.