Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Anthony Bourdain

25 Haziran 1956 New York doğumlu olan Anthony Bourdain’in aile kökenleri Yahudi ve Katolik olmuştur. Ailesinin dini kökenlerinden etkilenmeyen yazar, geleneklerden uzak bir çocuk olarak büyümüştür. Sıradan bir çocukluk geçirmiş ancak içindeki farklı kişiliği keşfedince bu durum değişmiştir.

Ailesi kendisine her bilgi ve alışkanlığı aktarmış ve kendi yolunu çizmesine yardımcı olmuştur. Babasının kökenini merak etmiş, Avrupa’yı ve Fransız kıyılarını gezmeyi hayal etmiştir. Okuduğu eğitim hayatına iki yıl ara veren Anthony Bourdain, bu arada denizcilik restoranlarında çalışmıştır.

Pişireceği besinleri ilk olarak çiğ tadıyor, pişirirken kokusunu içine çekiyor, piştikten sonra damağında bıraktığı lezzetler ile adeta aşk yaşıyordu. Eğitim hayatına bu alanda devam etmek isteyen Anthony Bourdain, Gastronomi eğitimi almış ancak sadece mutfakla sınırlı kalmamıştır.

Dünyanın en ünlü aşçılık okulu Culinary İnstitute of America’da eğitim alan Anthony Bourdain, ilk yazma deneyimlerini suç romanları ile yapmış olsa da yemek kitapları üzerine kaleme aldığı kitapları daha popüler olmuştur. Birçok ünlü restoranda baş şef olarak görev yapmıştır.

Gastronomi dünyasının kötü çocuğu olarak bilinen Anthony Bourdain, şef arkadaşı tarafından kaldığı bir otel odasında kendini asarak intihar ettiğinde bulunduğu takvimler 8 Haziran 2018 yılını gösteriyordu.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.