Sıralama seçin
Toplam 87 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Antoloji Kitapları

Edebiyat alanında kaleme alınmış ve en çok okunan Antoloji kitabı seçenekleri kategorimizde kitapseverlerin beğenisin sunulmuştur. Genel olarak aynı türden eserlerin ya da toplumun değer verdiği anonim ürünlerin bir konu ya da beğeniye göre seçim yapılmasına, bir araya getirilmesi ve düzenlenmesi ile meydana gelen kitaplara antoloji denilmektedir. Seçim yapılmış manzum ve mensur eserlerin derlendiği kitap çeşitlerine müntehabat, güldeste, Gülşen, seçki ve derimlik gibi farklı isimler de verilmektedir.

 

Şiir Antoloji Kitapları

Belirli bir dönemde değişik türlerdeki eserlerin en seçkin örneklerini kategorimizi inceleyerek, hemen sipariş verebilirsiniz. Ayrıca belirli bir ulusun edebiyatından veya Dünya edebiyatından seçilmiş antoloji kitabı veya şiir antoloji kitapları çeşitleri en uygun fiyat seçenekleri ile Kitapkolik de. Şiir antoloji kitapları sayesinde öğrenmek istediğiniz veya merak ettiğiniz şiir ve şairlerle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunların yanı sıra şairler, dönemler, akımlar, türler ve edebiyatlarla ilgili fikir sahibi olmak için antoloji şiir kitabı seçeneklerini sipariş verebilirsiniz. Aynı alanda veya temada kaleme alınmış en çok satan ve en yeni antoloji kitabı çeşitleri için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 

En Yeni ve En Çok Satan Antoloji Kitapları

Türk şiir antolojisinin edebi bir çeşit olarak gelişmesi, Türk Edebiyatının batılılaşmaya başladığı 19 yüzyılın ikinci yarısında olmuştur. Son dönemlerde antoloji ismi ile bildiğimiz eserler, geçmişte farklı isimlerle ifade edilmektedir. Örneğin müntehabat yani seçilmiş seçmeler, numune- örnek, Gülşen- gül bahçesi, gülzar- güllük, güldeste ve deste sözcükleri ile anılmaktadır. 1930 senesinin başından itibaren eski edebiyatımızdaki nazire mecmuaları ve şuara tezkireleri yerine de antoloji ismi anılmaya başlanmıştır.

 

Antoloji örnekleri tarihin pek çok döneminde değişik isimlerle anılmış olsa da antoloji kitabı çeşitlerinin ortak işlevi bulunmaktadır. Bunlar şairler, dönemler, akımlar, türler ve edebiyatlar hakkında genel olarak bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Mesela kronolojik şekilde hazırlanan Türkçe şiir antoloji kitapları ile antoloji şiirinin gelişmesine ve şairin duygularındaki değişimlerine tanıklık edebilirsiniz. Geçmişten günümüze toplumumuz tarafından beğenilerek onay görmüş ve her çeşit okuyucunun dikkatini çekecek seçkin örneklerden hazırladığımız en çok okunan, yeni çıkan ve en iyi antoloji kitaplarını kategorimizi inceleyerek satın alabilirsiniz. Antoloji Kitabı fiyatları eserlerin sayfa sayısına, baskı kalitesine ve kullanılan kağıdın kalitesine göre farklılık göstermektedir.

 

Birbirinden güzel kitapları düzenli bir biçimde bir arada okuma imkanı sunan antoloji kitapları en sevilen edebiyat türleri arasında yer almaktadır. Kitapseverlerin beğenisine sunulmuş olan eserlerle antolojiyi yakından tanıyabilirsiniz. Antoloji derleme kitapları seçeneklerini inceleyerek hemen satın alabilirsiniz. En çok okunan ve en yeni Antoloji Kitapları ve Şiir antoloji kitapları Kitapkolik de.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.