Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Aslı Erdoğan

Fizikçi, Roman ve örkü yazarı Aslı Erdoğan 8 Mart 1967 yılında İstanbul’da Dünya’ya gelmiştir. İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nde eğitimine başlayan Aslı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur. Akademik hayatına devam etmek isteyen Aslı Erdoğan, mezun olduğu bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

Daha sonra ki yıllarda gittiği Rio de Janerio’da Katolik Üniversitesi Fizik Bölümünde iki yıl süre ile araştırma görevlisi olarak görev yapmıştır. Burada doktorasını tamamlamak üzereyken yarıda bırakıp yazmayı seçmiştir. Bir süre Güney Amerika’da yaşayan Aslı Erdoğan bilgisayar programcılığı, İngilizce öğretmenliği ve dansçılık yapmıştır. Öykücü kimliği ile tanınan Aslı Erdoğan, Avrupa Nükleer araştırma merkezinde çalışan ilk Türk Fizikçidir.

Aslı Erdoğan yapmış olduğu çalışmalarını İstanbul’da sürdürmüştür. Aynı zamanda Türkiye Yazarlar Sendikası ve PEN Yazarlar Derneği üyesidir. Aslı Erdoğan’ın ilk öykü kitabı olan Mucizevi Mandarin ve ilk romanı Kırmızı Pelerinli Kent adlı eserlerini kitapseverler ile buluşturmuştur. Yazmış olduğu bu eserler yurt dışında ki bazı ülkelerde kendi dillerine çevrilerek yayınlanmıştır.

Aslı Erdoğan’ın büyük ses getiren kitabı Hayatın Sessizliğinde adlı eseri Kitap ve Dünya Yayınlarınca kitap ödülüne layık görülmüştür. Bu kitap daha sonra Piccolo adındaki tiyatro da sahnelenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.