Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Atilla Yeşilada


Atilla Yeşilada, 1961 yılında Bahariye, İstanbul’da dünyaya geldi. ST Georg Avusturya lisesinden 1980 yılında mezun olmuş, öncesinde ise AFS bursu ile ABD, Wisconsin Eyaleti’nde 1978 yılında bir yıl liseye devam etmiştir.

Ekonomi ve İşletme dalında üniversite diplomasını yine ABD’nin Illinois Eyaletinde Eastern Illinois Üniversitesinde almıştır. Kaliforniya Üniversitesi Santa Barbara Kampüsünde ekonomi branşında  lisans yapmış daha sonra New York Eyaleti, Troy, Rensselaer Polytechnic Institute üniversitesinde Finansal Ekonomi dalında doktora çalışmaları yapmıştır.

Atilla Yeşilada, The Jerome Levy Institute’da 1989 yılında bir yıl araştırma uzmanı olarak görev yapmış, eş zamanlı olarak da doktora sürecinde iken çeşitli Amerikan Üniversitelerinde ekonomi ve finans dersleri vermiştir.

Yazar Atilla Yeşilada 1990 yılında Türkiye’ye dönmüş, 2011 yılına kadar başta Global Menkul Değerler, EMDAŞ ve Ege yatırım olmak üzere çeşitli kurumlarda araştırmadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2001 yılında yakın arkadaşı olan Dr. Murat Üçer ile birlikte gelişmekte olan 20 Ülkede faaliyet göstermiş ve araştırma ürünlerini dünyaca ünlü çok uluslu şirket ve fon yöneticilerine pazarlayan Global Source Partners’ın Türkiye danışmanı olmuştur.

2001-2011 yılları arasında CNBC-E, Habertürk, Cem TV ve Business Channel’de haber ve ekonomi analiz programları sunmuştur. Atilla Yeşilada, halen Global Source Partners aracılığı ile 100’den fazla yabancı müşteriye İstanbul analytics markası adı aylında ise 30 Türk kuruma araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.