Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Ayşegül Çelik

Türk Yazar ve akademisyen Ayşegül Çelik, 1968 yılında Ankara’da Dünya’ya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Programlar ile Ankara Üniversitesi DTCF, Tiyatro bölümlerini tamamlamıştır. Yazar Hacettepe Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.

Ayşegül Çelik’in birçok dergide öykü, şiir ve makaleleri, ayrıca pek çok gazetede ise röportajları yayımlanmıştır. Televizyon, sinema ve sahne için drama yazarlığı yanın da televizyon için çocuk programı yazarlığı da yapmıştır. Ayşegül Çelik’in Radyo oyunları TRT tarafından birçok ödüle layık görülmüştür.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Kaynanam Nasıl Kudurdu? romanından esinlendiği oyun uyarlaması ise Devlet Tiyatroları ve Bursa Şehir Tiyatroları aracılığı ile sahnelenmiştir. Librettosunu kaleme aldığı Arda Boyları, Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu tarafından sahne almıştır.

Ayşegül Çelik çok yazarlı eserlere öyküleri ile dahil olmuştur. Şehper, Dehlizdeki Kuş isimli öykü kitabı ile Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülleri’nde mansiyon, Kağıt Gemiler isimli öykü kitabı ile 2010 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü almıştır. Sensiz ankarada deniz düşleri (1997) adlı şiir, Korku ve Arkadaşı, Ölmeyi Bilen Adam adlı öykü kitapları bulunmaktadır. Ayşegül Çelik, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Dünya Edebiyatı ve Uygarlık Tarihi dersleri vermeye devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.