Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Ayşegül Domaniç Yelçe

Gazeteci yazar Ayşegül Domaniç Yelçe, 1952 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2011 yılında vefat eden gazeteci yazar Özer Yelçe’nin eşi olan Ayşegül Domaniç Yelçe, ortaokul öğrenimini Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans öğrenimini Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde tamamlayan Yelçe, mezuniyetinin ardından Türkiye Şişe Cam Fabrikaları’nda çalışmıştır.

Daha sonra Doğan Holding’de iş hayatına başlayan Yelçe, emekliliğinin ardından çevirmenlik yapmaya başlamıştır. İnternet sitelerinde köşe yazarlığı yapan Yelçe, 20 yaşındayken başlamış olan kas hastalığı ile mücadele etmektedir. Her gün bir tane kası eriyen yazar Yelçe, tekerlekli sandalyede yaşamaktadır. Tek başına yemek bile yiyemeyen Yelçe, bütün bu zorluklara rağmen hayata karşı olan mücadelesini devam ettirmektedir.

Kas hastalığının kendisine kazandırmış olduğu olumlu özelliklerini sevdiğini ifade eden Yelçe, köşe yazarlığına devam etmektedir. Vefat eden eşi Özer Yelçe’den Zeynep adında bir de kız çocuğu vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.