Sıralama seçin
Toplam 266 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 7 8 9

AYT Kitapları

İnsanlar yüzyıllardır çeşitli deneme ve sınavlara girerek belli başlı şeyleri kazanmaya çalışmışlardır. Bu kapsamda günümüzde milyonlarca öğrencinin başvurmuş olduğu AYT sınavı öğrencilerin gelecek hayatlarında oynayacakları rol için oldukça önemlidir. Kişilerin üniversiteyi kazanmalarındaki öncelik olan bu sınav onları başarısını ölçerek belirli üniversitelere yerleştirir. Bu üniversitelerin kazanılması için geçmişten bu yana AYT kitapları üretimi oldukça büyük ivme kazanmış ve çeşitlenmiştir.

AYT Kitaplarının Kapsamı

AYT kitapları kapsamında bulunan bu yayınlar lise 11 ve 12. Sınıfın konuları temel alınarak tasarlanmıştır. Eşit ağırlık, sözel, sayısal olmak üzere çeşitli dallara ayrılan bu kitaplar kendi içerisinde de gerek kalitesi gerek içeriği olarak çeşitlenir. Kişiler bu sayede kolaylık kendi kriterlerine ve seviyelerine uygun soru bankalarını tercih edebilirler. Ayrıca bu soru bankaları kapsamında seviyelere uygun olarak bulunan pek çok çeşitlilik bulunur.

AYT Kitaplarında Soru Stili Nasıl Olmalıdır?

AYT kitapları içerisinde bulunan soru stilleri oldukça önemli olan hususlardandır. Genellikle öğrenciler sınavla eş seviyelerde tasarlanan yayınlar çözmek ve kendilerini o soru stillerine hazırlamak isterler. Günümüzde AYT sınavı baz alınarak üretilen soru bankalarını bulmak oldukça zorludur. Son yıllarda ÖSYM hazırladığı sınavlarda çoğunlukla şekilli sorular sormayı tercih etmiş ve bunu da sıklıkla kullanmıştır. O nedenden ötürü hazırlanan yeni basım soru bankalarında daha çok şekilli ve yorum gerektiren soru stillerine yer verilir. Bu soru stillerini çözmek öğrencinin hem yorum yapma kabiliyetini arttırır hem de sınavla eş pozisyonda olduğu için onu sınava hazırlar.

AYT Kitapları ve İçeriği Nelerdir?

Günümüzde pek çok öğrencinin girdiği YKS sınavı için üretilen AYT kitapları hemen hemen her dersten çeşit bulundurur. Geometri, matematik, edebiyat, biyoloji, fizik, coğrafya, Türkçe gibi dersler başta olmak üzere daha pek çok dersin soru bankası piyasada mevcuttur. Bu soru bankalarının ana içeriği 11 ve 12. sınıfların konularından oluşur. Kolaydan zora olmak üzere pek çok çeşidi bulunan AYT soru bankaları insanların seviyeleri baz alınarak hazırlanmıştır. Sınava hazırlanmaya yeni başlayan ve çok bir konu bilgisi olmayan insanlar için dizayn edilmiş ‘0’dan başlayanlar’ serisi günümüzde en çok tercih edilen soru bankalarındandır. Kişiler bu soru bankalarını hakkıyla çözdükten sonra daha kapsamlı olan orta, zor ve profesyonel seviyelerdeki kitapları çözebilirler.

AYT Kitabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

AYT kitapları alırken dikkat etmeniz gereken başlıca hususlar mevcuttur. Bu hususların ilk sırasında seçilen kitabın günümüz sınav stilleriyle uyumlu olup olmadığı yer alır. Daha önceden de belirtildiği üzere ÖSYM son yıllarda şekilli sorulara çok daha fazla önem veriyor ve bu tarzı sınavlarında yer veriyor. Bunun aksine klasik bir şekilde hazırlanan sorular ve soru bankaları öğrencilere hiçbir fayda sağlayamaz ve hatta onların zaman kaybetmelerine yol açar. Bu nedenden ötürü son yıllara göre hazırlanan modern soru stillerine sahip kitapları almak ve çözmek önemlidir.

AYT Sınavına Hazırlanırken Kitap Seçimi Yapmanın Önemi Nelerdir?

Sınava hazırlanırken doğru AYT kitapları seçimi yapmanın önemi asıl olarak vakit kazancıdır. Kişiler doru kalıplarda hazırlanmış ve kendi seviyelerine uygun kitapları tercih ettikleri takdirde rahatlıkla bunları çözebilir ve sınava hazırlanabilir. Fakat kitabın yanlış seviyelerde ve stillere seçiminin yapılması onların bu sınırlı zamanda daha da fazla vakit kaybetmelerine ve yerinde saymalarına yol açacaktır. Bu nedenden ötürü gerek soru bankası gerek deneme seçimi sınavın kazanılmasında büyük önem arz eder. Bu tarz çeşitli AYT kitaplarına ve denemelerine sitemizden gönül rahatlığıyla ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.