Sıralama seçin
Toplam 180 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Aytül Akal

1952 yılında İzmir’de dünyaya gelen Aytül Akal, ortaokul öğrenimini İzmir Amerikan Kız Koleji’nde tamamlamıştır. Daha sonra uzaktan eğitim alarak Washington International Üniversity’den mezun olan Akal, aynı üniversitede yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır.

1973 yılında köşe yazarlığına başlayan Akal, pek çok dergide yazmış olduğu yazılarını ve röportajlarını yayınlamıştır. Yazmış olduğu üç şiiri Nükhet Duru tarafından seslendirilen yazar Akal, çeşitli dergilerde çocuklar için masal ve öykü yazılarını yayınlamıştır.

1995 yılında Ben Minicik Bir Bebektim eseri sayesinde Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen Eflatun Cem Güney çocuk kitabı yarışmasında ödüle layık görülmüştür. Daha sonra 1999 yılında yayınlamış olduğu eseri Yatağın Altında Kim Var eseri, 50 bin adet basılarak depremden etkilenen çocuklara dağıtılmıştır.

Ayrıca Uçanbalık Yayınları’nın kurucusu olan Akal, tiyatro oyunu da yazmaktadır. Çocuk Müzeleri Araştırma ve Kültür Derneği, Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği’nin kurucu üyesidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.