Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Baki Asiltürk

Türk edebiyatı şairi Baki Asiltürk, 25 Şubat 1969 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Asıl adı Baki Asiltürk olan yazar, yayınlamış olduğu kitaplarında Baki Ayhan T. İmzasını kullanmaktadır.

Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlayan Asiltürk, yüksek lisansını Yeni Türk Edebiyatı anabilim dalında yapmıştır. Daha sonra burada doktorasını da tamamlayan yazar Asiltürk, akademik çalışmalarını Türk şiiri üzerine yoğunlaştırmıştır.

Akademik çalışmalarını hızla sürdürmekte olan Asiltürk, profesör unvanını da eline almıştır. Şuan da Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde profesör olarak ders vermekte olan Asiltürk, şiir okumaya ve yazım hayatına daha küçük yaşlarında iken başlamıştır.

Yazmış olduğu ilk şiiri olan Mandolinli Kız başlıklı şiir kitabını Milliyet Sanat Dergisi Genç Şairler Antolojisinde yayınlayan Asiltürk, daha sonra aynı yıl Adana’da ilk şiir kitabını yayınlamıştır. Modern Türk şiiri üzerine yazıları ve şiirleri bulunan Asiltürk, yazmış olduğu eserleri ile Behçet Aysan Şiir Ödülleri ve Arkadaş Z. Özger Şiir Ödüllerini almıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.