Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Banu Mustan Dönmez

Doç. Dr. Banu Mustan Dönmez 1976 yılında Rize’de Dünya’ya gelmiştir. Banu Mustan Dönmez, Ortaokul ve Lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır. Yazar daha sonra 1993’de Ege Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği Ses Eğitimi Bölümünde bir yıl eğitim görmüştür. Banu Mustan Dönmez 1994’de Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü’ne girmiştir. Yazar 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Banu Mustan Dönmez, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Bölümünde master ve doktora eğitimini 2008’de bitirmiştir. Yazar 2009’da İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümünde, öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. İnönü Üniversitesi’nde 2011 yılında Dr. Öğretim üyesi, 2013 yılında ise doçent olmuştur.

Yazar Banu Mustan Dönmez 2011’de, aynı kurumda Müzikoloji Ana Bilim Dalı başkanı ve 2017’de Müzik Bölüm başkanı olarak görev yapmıştır. 2018’de, yeni kurulan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Müzikoloji Bölümüne ataması yapılmıştır. Yazar şua anda atandığı bu Üniversite’de doçent olarak görevini sürdürmektedir.

Banu Mustan Dönmez’in Müziğin Kökeni Üzerine ve Alevi Müzik Uyanışı isimli eserleri Gece Kitaplığı Yayınevi tarafından yayımlanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.