Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Bernhard Schlink

Polisiye ve Roman yazarı Bernhard Schlink, 6 Temmuz 1944 yılında Almanya’nın Biefeld kentinde doğmuştur. Yazar Schlink, Alman bir baba ve İsviçreli bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Berlin’de Hukuk eğitimi alan Schlink, başarılı bir eğitim hayatının ardından buradan mezun olmuştur.

Schlink mezuniyetinin hemen ardından Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yargıç olarak görev yapmaya başlamıştır. Bir yandan da akademik başarılarına yenisini ekleyen Schlink, Humboldt Üniversitesi’nde Kamu Hukuku ve Hukuk Felsefesi profesörü olmuştur.

Yazarlık kariyer’inde yazmış olduğu Gordiyon Fiyongu kitabı ile Alman Polisiye Yazarları Birliği Ödülünü almıştır. Bir diğer romanı Okuyucu eseri de Almanya’da ve birçok ülkede çok satanlar arasında yer almıştır. Okuyucu romanı birkaç edebiyat ödülüne layık görülmüştür.

Çalışmalarına başarılı bir şekilde devam eden yazar yapmış olduğu yargıçlık mesleğinden 2006 yılında emekli olarak ayrılmıştır. Şu anda New York ve Berlin arasında yaşamını devam ettirmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.