Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Bruno Nardini

Yazar Bruno Nardini, 1921 yılında Scarperia, İtalya’da Dünya’ya gelmiştir. 1993 yılında vefat ettiğinde arkasında zengin bir kültür mirası bırakmıştır. Bruno Nardini’nin 1970 yılında kurduğu Nardini Yayınevi, genellikle sanat, tarih ve kültür araştırmaları alanındaki yayınları ile itibarlı bir yayınevi kimliği kazanmıştır.

Yayıncı, yazar, denemeci ve şair olan Bruno Nardini, kaleme aldığı pek çok kitabın yanın da birçok eserin editörlüğünü de üstlenmiştir. Sanat eserlerinin korunmasını ve onarılmasını ele alan yayınları teşvik etmiştir. Floransa ve Roma gibi mühim kültür merkezlerindeki mimari eserler üstüne monografilerin yazılmasını sağlamıştır. 

Bruno Nardini, Leonardo da Vinci’nin yazılarını Pensieri (Düşünceler) ve Animali fantastici (Fantastik Hayvanlar) isimleri altında yayımlamıştır. Ayrıca Favole e leggende (Masallar ve Efsaneler), Indovinelli e scherzi (Bulmacalar ve Nükteler) gibi farklı başlıklar altında da toplayıp yayımlamıştır. Böylelikle bu yazıların geniş kitlelere ulaşmasında etkin bir rol oynamıştır. Küçük okuyucular için Leonardo da Vinci başlığını taşıyan biyografisi 15 farklı dile çevrim yapılmıştır. 

Yazar Bruno Nardini, asıl ününü kaleme aldığı iki olağanüstü yaşam öyküsüne borçludur. Bunlar, Michelangelo Bir Dahinin Yaşamöyküsü ve Leonardo da Vinci Bir Ustanın Portresi. Pek çok dile çevrim yapılan bu iki yaşam öyküsü, Bruno Nardini’nin sanatçı duyarlılığı ile titiz araştırmacılığının gerçek birer sentezi niteliğini taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.