Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Bülent Somay

Bülent Somay 1956 İstanbul doğumludur. Boğaziçi Üniversitesine 1972 yılında giren yazar 1981 yılında İngiliz Edebiyatı dalında lisansüstü derecesi ile ayrıldı. Doktora çalışmasını 1982-1983 yılları arasında Montreal McGill Üniversitesinde bilim kurgu alanında yapmış ancak derecesini almadan İstanbul'a tekrar dönmüştür.

Akıntıya Karşı, Zemin, Birikim, Demokrat ve Derter gibi çeşitli dergilerde 1983 yılından buya deneme ve makaleleri yayımlanan Bülent Somay, 1984-1995 yılları arasında Mozaik Müzik Topluluğunun bir üyesi olmuş ve 1995 yılında sonra bağımsız olarak müzik çalışmalarını sürdürmüştür.

Yazarımız Metis Yayınlarında fantezi ve bilim kurgu dizilerinin editörlüğünü üstlenmiş, 1986-1994 yılları arasında kaleme aldığı siyesi makalelerini Geriye Kalan Devrimdir, adlı kitabında sediği şarkı sözlerinden yola çıkara yazdığı denemelerini Şarkı Okuma Kitabında bir araya getirdi.

2002 yılından bu yana da Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan yazar ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Yüksek Lisans Programı Direktörü ve Devrimci Sosyalist İşçi Partisi mensubu olark görev yapmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.