Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Cafer Modarres Sadeghi

Cafer Modarres Sadeghi 1954 Yılında İsfahan’da Dünya’ya gelmiştir. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Cafer Modarres Sadeghi, çağdaş İran Edebiyatı'nın diğer birçok yazarı gibi kısa öykülerle başladığı yazarlık hayatına novellalarla devam ettirmiştir. İlk öyküsü 1973’de aylık edebiyat dergisi Roudaki'de yayınlanmıştır.

Yazar Cafer Modarres Sadeghi, günlük gazetelerde muhabir, köşe yazarı, çevirmen ve edebiyat editörü olarak görev yapmıştır. Sadeghi, 1972 yılından itibaren Tahran'da yaşamaya devam etmektedir. İlk öykü kitabı 1977’de yayımlanan Cafer Modarres Sadeghi, beş öykü kitabı ve on iki novella kaleme almıştır. İran Edebiyatı'nın klasiklerinden meydana gelen on iki kitabın editörlüğünü yapmıştır. Eserleri arasında yer alan Gavhuni ve Kelleye Asb İngilizceye çevrilmiştir. Gavhuni 2003’de yönetmen Behruz Afkami tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Gavhuni 2004 yılında Cannes Uluslararası Film Festivali ve 2004 yılında Vancouver Uluslararası Film Festivali olmak üzere pek çok festivalde yer aldı.

Cafer Modarres Sadeghinin eserlerinden bazıları ise Beççeha Bazi Nemikonand, Namayeş, Gesmate Digeran va Dastanhaye Digar ve Nakoca-Abad’dır. Bunların yanı sıra Davazdeh Dastan, Şerike Corm, Kenare Derya, Morakkasi va Azadi, Arze Hal ve Şah-Kelid’de yer almaktadır.

Türkçeye çevrim yapılmış olan eseri Ben Sabaha Kadar Uyanığım, Metis yayınları tarafından kitapseverlerin beğenisine sunulmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.