Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Çağrı Mert Bakırcı

Türk makine mühendisi ve evrimsel biyolog Çağrı Mert Bakırcı, 4 Temmuz 1990 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Bakırcı, doktora çalışmalarını Texas Tech Üniversitesi’nde sürdürmüştür.

Texas Tech Üniversitesi’nde asistan ve daha sonra yarı zamanlı okutman olarak görev yapan Bakırcı, aynı üniversitenin biyoloji bölümünde eğitim almış ve eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Yazar Çağrı Mert Bakırcı, doktora çalışmalarını evrimin teorik ve matematiksel altyapısının modern mühendislik ve robotik alanların uygulanması üzerinedir. Evrimsel algoritmalar, evrimsel robotik, makine öğrenmesi ve yapay zeka gibi alanlarda ki çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazar Bakırcı’nın 500’ün üzerinde bilimsel makale çalışmaları, 4000’in üzerinde popüler bilim alanındaki çalışmaları mevcuttur. Türkiye’nin pek çok yerinde konferans ve seminerler veren Bakırcı, aynı zamanda dersler vermiştir. Çeşitli sorumluluk projelerine de öncülük eden Bakırcı, ilk kitabı olan Evrim Kuramı ve Mekanizmaları yayınlamıştır.

Yayınlanmış olan bu kitap, kitapevlerinin bilim kategorilerinde çok satanlar arasında yer almıştır. Daha sonra ikinci kitabı olan Evrenin Karanlığında Evrimin Işığını yayınlamıştır.

Yazar Bakırcı pek çok gazete ve popüler bilim yayınlarında konuk yazar olarak yer almış ve evrimsel biyoloji başta olmak üzere modern bilim ile de alakalı yazılarını yayınlamıştır.

Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri Texas’ta yaşamakta olan Bakırcı, çalışmalarına devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.