Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Celal Üster

Deneme ve Edebiyat yazarı olan Celal Üster, 1947 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İngiliz Erkek Lisesi’nde tamamlayan Üster, lisans eğitimini Robert Academy ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Filolojisi Bölümü’nde tamamlamıştır.

Celal Üster Robert Kolej’inde okurken İzlerimiz adlı derginin yazı kurulunda görev yapmıştır. Yazar Aydınlık gazetesinin sanat sayfasını da yönetmiştir. Daha birçok yayınevinde görev yapan Üster, aynı zamanda çoğu dergide de yöneticilik yapmıştır.

Celal Üster 1960’ların ortalarında çeviriler yapmaya başlamıştır. Halkın Sesi dergisi ile Aydınlık gazetesinde görev yapmıştır. Celal Üster yaptığı çeviriler ve yazıları ile birçok ödüle layık görülmüştür. Yazar Celal Üster Bir Çevirgen’in Notları eserinde çevirilik yaptığı dönemlerde ki hayatını anlatmaktadır. Çeviri yaparken yanında çıraklığını yaptığı hocasını da eserinin içinde geçiren Üster, yazmış olduğu bu kitabını Can Yayınları aracılığı ile yayınlamıştır.

Körün Taşı ve Sözün Özü eserleri ile sevenlerinin karşısına çıkan Yazar Celal Üster bu kitaplarını da Can Yayınları sayesinde okurları ile buluşturmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.