Sıralama seçin
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Cem Akaş

Roman, Öykü, Tarih ve Hikaye yazarı Cem Akaş, 10 Mart 1968 yılında Almanya Mannheim’de doğmuştur. 7 yaşına kadar burada yaşayan Cem Akaş daha sonra Türkiye’ye taşında ve İzmit’e yerleşerek eğitim hayatına başladı. İlkokulunu burada tamamlayan Cem Akaş, Robert Koleji’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümünü kazanmıştır.

Mezun olduktan kısa bir süre sonra New York’a giden yazar Cem Akaş, Columbia Üniversitesi’nde siyaset kuramı masterını tamamlamıştır. Akademik hayatına devam eden Cem Akaş, Boğaziçi Üniversitesi Enstitüsü’nden yazmış olduğu tezi sayesinde doktorasını tamamlayıp unvanını eline almıştır.

Ünlü roman yazarı Cem Akaş, yazmış olduğu ilk öyküsü Gerçeğin Öte Yanında’yı Gergedan adlı bir dergide yayınlamıştır ve böylece yazarlığa ilk adımını atmış oldu. Yazmakla yetinemeyen başarılı ve çalışkan yazar Cem Akaş, Yapı Kredi Yayınları’nda çevirmen, editör ve genel yayın yönetmeni gibi birçok alanda çalışmalar düzenlemiştir.

Yazarın yazmış olduğu roman ve öyküler birçok dile çevrilip yurt dışında da kitapseverler ile buluşturulmuştur. Şimdilerde ise evli olan Cem Akaş eşi Esra Özdoğan, oğlu Can ve besledikleri iki kedileri ile İstanbul’da yaşamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.