Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Çetin Öner

Roman, öykü ve hikaye yazarı olan Çetin Öner 25 Mart 1943 yılında Kayseri’de Dünya’ya gelmiştir. Çocukluk yıllarını Çukurova’da geçiren Öner, İlk ve ortaöğretimini burada tamamlamıştır. Daha sonra Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Banka İşletmesi Bölümü’nden mezun olmuştur. Ankara’da Sanat Tiyatrosu’na giren Çetin Öner burada 40 yıl boyunca görev almıştır.

Şair ve yazar Çetin Öner, bir yandan yazarken bir yandan da sinema ve dizi oyunculuğu yapmıştır. Çetin Öner çıkarmış olduğu ilk öyküsü Keklik ve daha sonra yazmış olduğu Gülibik adlı ilk çocuk kitabı ile adını duyurmuştur. Çıkarmış olduğu çocuk kitabı Gülibik Almancaya çevrilip Almanya’da beş ayrı yayın evi tarafından yayınlanmıştır. Bu sayede ün kazanan Gülibik kitabı ile Çetin Öner ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık görülmüştür.

Ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanan Çetin Öner'in 4 çocuk kitabı ve 1 romanı bulunmaktadır. Çocuk eserleri Gülibik, Mavi Kuşu Gören Var mı, Portakal, Kargalar Kara Değildi ve Piyango dur. Çetin Önder’e ait Roman ise Dağlara Yazılıdır.

Çetin Öner oyunculuk sektöründen dolayı Altın Portakal ödülüne de layık görülmüştür. Çetin Öner 14 Eylül 2016 yılında hayatını kaybetmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.