Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Motchane

Siyasetçi Didier Motchane 17 Eylül 1931 yılında Paris, Fransa’da Dünya’ya gelmiştir.  D. Motchane 1979 yılından 1989 yılına kadar Avrupa Parlamentosu üyesi olarak görevde bulunan Fransız bir politikacıydı.

Didier Motchane, Matematikçi Leon Motchane'nin oğludur. Fransız yazar daha sonra oyuncu ve yönetmen Dominique Cabrera ile evlenmiştir.

D.Motchane, 1965 yılında Centre d'etudes, de recherches et d'education socialiste 'nin ortak kurucusu ve Sosyalist Parti ve Sol Birlikte aktif bir siyasetçiydi. Dünya genelinde sosyalist siyasi örgütler tarafından kullanım için tercih edilen yumruk ve gül tasarımına sahipti. Yazar Didier Motchane, 1979 yılından 1989 yılına kadar Sosyalist Parti'yi temsil eden Avrupa Parlamentosu üyesi bir kişidir. François Mitterrand ile yaşadığı anlaşmazlığın arkasından 1993’de partiden ayrılmıştır. D.Motchane daha sonra Yurttaş ve Cumhuriyetçi Hareketin kurulmasına destek olmuştur.

Sosyalizm İçin Anahtar eserinin yazarı, siyasetçi Didier Motchane, 29 Ekim 2017 yılında kanser hastalığından vefat etmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.