Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Damla Aslangiray

Türk Edebiyatı ve Roman Yazarı Damla Aslangiray, 15 Aralık 2001 yılında Kırklareli’nde doğmuştur. İlk, orta ve Lise eğitimini Kırklareli’nde tamamlamıştır. İlk yazılarını 9 yaşında yazmaya başlayan Damla Aslangiray, 16 yaşına geldiğinde ilk eseri olan, Hayatın Tek Tesellisi Aşk isimli romanını yayımlamıştır. Yayınladığı ilk eserinin öncülüğünü ise araştırmacı gazeteci yazar Süleyman Sefer Cihan üstlenmiştir.

Ülkemizin en genç yazarları arasında bulunan Damla Aslangiray, Yıldız Yağmuru isimli ikinci eserini ise 2018 yılında yazmıştır. Yazar 2018’de Hollanda’da düzenlenen Altın Lale, ödülüne layık görülmüştür. Kendisini yazmaya teşvik eden babasını yine aynı yıl 2018’de kaybetmiştir.

Yazar Damla Aslangiray eserlerinin yanı sıra BengüTürk TV ve Beykent Tv’de Işılay Gedik ile Biz Bize Programına katılmıştır. İlk canlı yayın tecrübesini 16 yaşında iken İstanbul’da özel bir Üniversitede yaşamıştır. Damla Aslangiray’ın kaleme aldığı Yıldız Yağmuru isimli eser Cinius Yayınları Yayınevi tarafından okur severlerin beğenisine sunulmuştur.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.