Sıralama seçin
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Doğan Cüceloğlu

11 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak Mersin’in Silifke ilçesinde dünyaya gelen Doğan Cüceloğlu, orta öğrenimini Mersin’de tamamladı. Ankara ve Kırklareli’de lise öğrenimini tamamlamasının ardından İstanbul Üniversitesinde Psikoloji Bölümünü okudu ve ABD’de Illinois Üniversitesinde Bilişsel Psikoloji doktorasını tamamlamıştır.

Doğan Cüceloğlu, Hacettepe ve Boğaziçi Üniversitelerinde görevde bulunmuştur. Daha sonra ise Fulbright bursu ile Berkeley’deki California Üniversitesinde ziyaretçi öğretim üyesi olarak 1 yıl çalışmıştır. Türkiye’ye dönemsinin ardından kitap yazmaya kaldığı yerden devam etmiştir.

Doğan Cüceloğlu bilimsel psikoloji alanında yazmış olduğu kitapları ile adından söz ettirmiş, Türk insanının duygu, düşünce ve davranışlarını bilimsel kavramlar içinde inceledi. Kırktan fazla Türkçe ve İngilizce bilimsel makalesi yayınlandı.

Yazarımız 1990 yılından itibaren Türkçe kitaplar yazmaya daha fazla özen göstermiştir. 1996 yılından sonra ise Türkiye’de üniversite öğrencilerinden anne ve babalara kadar farklı yerlerde farklı insanlara seminer ve konferans vermeye devam ediyor. Yazarın İş Bankası yayınları tarafından yayınlanan özgeçmişi iki cilt halinde basıldı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.