Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Donatella Di Cesare

İtalyan filozof, deneme yazarı ve editör Donatella Di Cesare, 29 Nisan 1956 Yılında Roma, İtalya’da Dünya’ya gelmiştir. Donatella Di Cesare, Roma Sapienza Üniversitesi'nde teorik felsefe dersleri eğitimi vermektedir. L'Espresso ve Il Manifesto dahil olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerle iş birliği içindedir. Eserleri ve denemeleri İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Danca, Hırvatça, Lehçe, Fince, Norveççe, Türkçe ve Çince'ye çevrim yapılmıştır.

Donatella Di Cesare, ilk olarak Almanya'da, Tübingen Üniversitesi'nde, daha sonra Gadamer'in son öğrencisi olduğu Heidelberg'de eğitim görmüştür. Eğitim gördüğü üniversitelerde fenomenoloji ve felsefi yorum bilim üzerine çalışmalar yaptı. Yaptığı çalışmalar, daha sonra yayınlanacak pek çok makalede ve iki kitapta yer alacaktı.

Yazar, Donatella Di Cesare Internationale Wittgenstein-Gesellschaft ve Wittgenstein-Studien Bilimsel Komitesinin üyesidir. 2011 ve 2015 yılları arasında Schwarze Hefte’nin yayınından sonra 3 Mart 2015 yılında istifa ettiği Martin Heidegger-Gesellschaft’ın Başkan Yardımcısıydı. Yazar aynı zamanda Associazione Italiana Walter Benjamin üyesidir.

2016 yılından itibaren, Mimesis yayınevi için Filosofia per il XXI secolo kitap serisinin editörüdür. 2018 yılından beri CIR Onlus, Consiglio Italiano per I Rifugiati'nin Consiglio Scientifico e Strategico üyesidir. Donatella Di Cesare, Farklı üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Yazarın Egemen Virüs eseri Pinhan Yayıncılık tarafından kitapseverlerle buluşturulmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.