Sıralama seçin
Toplam 527 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14

Çocuk Dünya Klasikleri

Kitap okuma alışkanlığı, küçük yaşlarda kazanılması gereken en önemli alışkanlıklar arasındadır. Sanal alemin hüküm sürdüğü son dönemlerde çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak çok kolay olmamaktadır. Bu dönemde doğru kitapları satın almak gerekmektedir.  Çocukları sıkmadan, zorlamadan ve onlara katkıda bulunacak kitaplar seçim yapmak fazlası ile önemlidir. Çocukların yaş aralıklarına uygun kitap tercihi de kitap okumayı sevmeleri için oldukça önemli olmaktadır. Dünya genelinde yıllardır severek okunan çocuk Dünya klasikleri, kitaplarla tanışmak için mükemmel bir başlangıç olacaktır. Her çocuğun okuması gereken kitaplar arasında yer alan çocuk Dünya klasikleri çok satanlar arasında yer almaktadır.

 

Dünya Klasikleri, çocuklar için özel olan içeriği ve tasarımı ile çocuk edebiyatının önemli parçasıdır. Çocuklar için klasik Dünya kitapları seçim yaparken bu klasiklerin öncelikle çocukların yaş aralığına uygun olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Çocuk Dünya Klasikleri çocuklar için eğitici olmalı ve çocuklara kitap okumanın zevkini yaşatmalıdır.

 

Dünya klasikleri arasında yer alan eserler değişik dillerden çevrim yapıldığından iyi ve sade dile sahip olmalıdır. Kategorimizde beğeninize sunduğumuz Dünya Klasikleri üslubu akıcı ve sürükleyicidir. Seçim yapacağınız Dünya Çocuk Klasikleri Kitap alternatifleri içerisinde çocuklara olumsuz örnek olacak veya psikolojilerini olumsuz yönde etkileyecek eserler bulunmamaktadır. Çocuklar için kategorimizde satışa sunduğumuz Dünya klasikleri kitaplarını öğretmenlere danışarak sipariş verebilirsiniz.

 

Dünya Klasikleri Kitapları Listesi

Eserleri klasik yapan birbirinden değişik unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında en önemli olanlardan bir tanesi zamanla değerini kaybetmemeleri, yani kalıcı olmalarıdır. Günümüzde pek çok yayınevi birbirinden farklı kitaplar yayımlamaktadır. Fakat bu eserlerden çok azı geleceğe taşınır. Dünya klasikleri kitapları yıllar önce kaleme alınarak günümüze gelmeyi başarmış, değişik kültür ve dünya dilleri barındırsa da pek çok dile çevrim yapılmış eserlerdir.

 

Dünya klasikleri kitapları, sadece bir toplum tarafından değil toplumlar tarafından okunarak benimsenmiş eserlerdir. Klasik eserlerin en büyük belirleyicisi kitapseverlerdir. Çünkü bu eserler yıllar geçse de okunmaya devam edecek ve çocuklara çok şey katacaktır. Her bakımdan donanımlı olan ve unutulmaz eserler arasında yer alan Dünya klasikleri Türk ve Dünya Klasikleri olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Türk ve Dünya Klasikleri kitapları da içeriklerine, türlerine, milletlerine, hitap ettikleri kitleye göre kendi içlerinde değişik gruplara ayrılırlar. Çocuk Edebiyatı içerisindeki Dünya klasikleri bu kategorilerden bir tanesidir. Çocuklar için klasik kitap tercihlerinde dikkatli davranılmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın çocuklar için önerdiği Dünya klasikleri kitapları satın alabilirsiniz.

 

Her Çocuğun Okuması Gereken Kitaplar

Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çocukların beğendiği ve ilgi alanlarına uygun eserler tercih etmek gerekmektedir. İlgilendikleri alanda kaleme alınan bir eser, çocukları okumaya daha çok teşvik etmektedir. Çocuklar için kitap seçimi yaparken yetişkinlerden değişik olarak eserin içeriğine dikkat etmek gerekmektedir. Bunların yanı sıra biçimsel özelliklerini de incelemek gerekmektedir.

 

Kitap okumaya başlama aşamasında olan bir çocuk devamlı izlemek, dokunmak ve okumak isteyeceği görsellikte bir kitaba sahip olmak istemektedir. Bundan dolayı daha canlı renklerin tercih edildiği Dünya klasikleri kitapları, çocukların gözüne daha güzel görünmektedir. Fakat kitapların kapağı kadar biçimsel özelliği ve içeriksel özelliği de çok önemlidir. Satın alacağınız Dünya klasikleri kitapları üslup olarak akıcı olmalıdır. Çünkü bu eserler devamlı bilgi vererek çocukları sıkmamalı ve soğutmamalıdır. Çocuklara kitap okumayı alıştırma aşamasında kalın kitaplar yerine daha ince ve büyük yazılı kitaplar satın almak daha doğru olacaktır. Böylelikle bir kitabı baştan sona okuyarak tamamlama duygusu, yeni kitapları okuma isteği oluşturacaktır.

 

Çocuklar için Dünya Klasikleri eserlerinin yer aldığı kategorimizi inceleyerek beğendiğiniz kitapları Kitapkolik avantajları ile satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.