Sıralama seçin
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Dursaliye Şahan

Gazeteci yazarı Dursaliye Şahan, 25 Kasım 1960 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Yazmış olduğu yazılarının birçoğunda adını Aliye Karadağ imzasını kullanmıştır. Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü’nde tamamlayan Şahan, mezuniyetinin ardından iş hayatına atılarak gazetecilik, öğretmenlik, bankacılık ve senaryo yazarlığı alanlarında adını duyurmuştur.

Yazım hayatına gençlik yıllarında iken başlayan Şahan, Londra’da gazetecilik yaptığı zamanlarda yazmış olduğu tiyatro oyunu Döndü adlı eseri ile ün kazanmıştır. Yazmış olduğu öykü kitapları İngilizceye çevrilerek çeşitli dergilerde yayınlamış olan Şahan, bu öykü kitabı eserleri sayesinde 2012 yılında Abdullah Baştürk İşçi Edebiyat Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Şuan da gazetecilik ve yazarlık yapan Şahan, Benekli Vakvak, Parantez Aşklar, Ayarsız Kadınlar Cemiyeti, Tottenham Çocukları ve Şerbet adlı eserlerin yazarıdır.

Benekli Vakvak eserini Sola Kidz yayınevi aracılığı ile yayınlayan Şahan, yazmış olduğu diğer eserlerini Sola Unitas yayınevi aracılığı ile yayınlamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.