Aysel B.

Merhaba.
"Duygusal Miras - Bir Terapist, Danışanları ve Kalıtsal Aile Travmaları" ürününü sipariş vermek ister misiniz?

Duygusal Miras - Bir Terapist, Danışanları ve Kalıtsal Aile Travmaları

0 - Yorum Ekle
1-4 İş Gününde Kargo
%20
118,50 TL
94,80 TL
Açıklama

Güzel, sanatsal ve zarif. Dr. Atlas, kuşaklararası travmanın köklerini keşfetmek için kendi uygulamalarından gelen hikayeleri ustaca kullanıyor. Terapötik sürece dair açıklamaları ile sizi içine çekiyor; hem danışanla hem de terapistle tanışıyorsunuz. Bunu yaparken, kendi yolculuğunuz üzerine düşünmeden edemiyorsunuz. Duygusal Miras, gerçek için bir cevher niteliğinde. Travmayı, terapiyi ve iyileşme sürecini anlamak isteyenler için temel bir kitap. — Bruce D. Perry, Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk ve What Happened to You? kitabının yazarlarından
Dr. Atlas, yaralı büyüklerin sıkça dile getirilmeyen gizli travmalarını bedenlerinde, zihinlerinde, benliklerinde ve ruhlarında taşıyanlar için canlı ve derin bir şefkatle kaleme alıyor hikayeleri. Savaş mültecileri, sınırdışı edilenler, etnik temizlik mağdurları, mücadele eden göçmenler ve sürgün edilenlerden oluşan zorlu bir ailenin içinde büyüyen birinci nesil Amerikalı bir çocuk olarak, alçakgönüllülükle kuşak travmalarını derinlemesine bildiğimi iddia ediyorum. Dr. Atlas da benim kendi çalışmamda ‘kuşak yarası’ olarak adlandırdığım şeyin ayrıntılarını bilen ve bunları eksiksiz yazan bir yazardır. —Dr. Clarissa Pinkola Estes Reyes, Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı
Travmanın kuşaklararası iletimi, aslında kuşaklararası iletimin bir yönüne işaret ediyor. Gerek bugünümüzü kavramaya çalışırken, gerek ruhsal tedavi pratiklerinde bunun tek olası yön olmadığını akılda tutmakta fayda vardır. Galit’in kitabın sonlarındaki şu cümlesi sanırım bunu gayet güzel hatırlatıyor: “Travma zihinlerimiz ve bedenlerimiz aracılığıyla iletilir, ancak dayanıklılık ve şifa da öyle.” — Prof. Dr. Türkay Demir, Çocuk ve Ergen Psikiyatrı, Psikanalist (IPA)
Sevdiğimiz insanlar, bizi yetiştirenler ve bugün olduğumuz kişiye dönüştürenler içimizde yaşarlar; duygusal acılarını paylaşırız, anılarını hayal ederiz ve bu şeyler hayatımıza her zaman fark etmediğimiz şekillerde etki eder.
Galit Atlas, Duygusal Miras ile bizi potansiyelimizi yaşamaktan alıkoyan, kendimiz için istediklerimizle sahip olabileceklerimiz arasında boşluklar yaratan ve bir hayaletmiş gibi rahatsız eden aile sırlarını kendimize açabilmemiz için adım atmamıza destek oluyor. Bu dönüştürücü kitapta, yaşam mücadelelerimiz ile hepimizin taşıdığı “duygusal miras” arasındaki bağlantıları belirlememize yardımcı olmak için danışanlarının hikayelerini kendi hikayelerini ve onlarca yıllık araştırmalarını bir araya getiriyor. Çünkü ancak bu hayaletlerin bıraktığı izleri takip ederek kaderimizi gerçekten değiştirebiliriz.

 

 

Ürün Detayını Göster
Kitap Ayrıntıları
ISBN : 9786257344715
Ebat : 13x21

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 224

Cilt Tipi : İnce Kapak

Kağıt Tipi : 2. Hamur

Kitapkolik.com Duyuru
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Kampanya
%20
118,50 TL
94,80 TL
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Galit Atlas
Galit Atlas
Daha fazla bilgi Yazar Profili
  • Yorumlar (0)
  • Ödeme Seçenekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.