Sıralama seçin
Toplam 34 ürün görüntüleniyor.

Ece Temelkuran


Ece Temelkuran, 1973 İzmir doğumludur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, avukatlık ruhsatnamesini almış ancak mesleğine devam etmemiştir. İlk yazılarını Patika dergisinde yayımlamıştır.

Ece Temelkuran, daha sonra Cumhuriyet Gazetesinde gazeteciliğe başlamış, Kadın Hareketi, siyasi hükümlüler sorunu üzerine araştırmalar yapmıştır. Güneydoğu sorununu inceleyerek röportajlar yapmıştır. 1996 yılında “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” isimli kitabını yayımlamıştır.

Alman Hükümeti tarafından yılın gazetecisi seçilen Ece Temelkuran, Cumhuriyet dergisinde yayımladığı “Bekaret Testi Suçtur” yazısı ile Tabipler Odası Yılın Araştırma Ödülüne layık görülmüştür. Yurt içinde ve dışında çeşitli dergilerde yazılar yazan yazar, CNN Türk kanalında muhabirlik yapmıştır.

Ece Temelkuran, şiir türündeki ilk kitabı “İç Kitabı” ve ardından “Kıyı Kitabı”nı yayımlamıştır. Her zaman savaş karşıtı yazılar yazan yazar, bu yazılarından dolayı Çağdaş Gazeteciler Derneği Barış Kalemi ödülüne layık görülmüştür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.