Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Eda Bildek

18 Ağustos 1987 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde dünyaya gelen Eda Bildek, ilkokul öğrenimini Turgut Reis İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Ortaokul öğrenimini Şükran Çobanoğlu İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Bildek, liseyi Adana Kurtepe Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans öğrenimini Çukurova Üniversitesi Radyo-TV Yayıncılığı ve Öğreticiliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından Moral Kültür Merkezi Kültür Dershanesinde aktivite sorumlusu olarak çalışan Bildek, bir temizlik şirketinde bilgi-işlem sorumlusu olarak çalışmıştır. Daha sonra ilköğretim ve lise düzeyindeki öğrencilere dersler veren Bildek, İstanbul’da Paradoks Yayınları’nda editör olarak çalışmıştır.

Yazmış olduğu ilk deneme yazısını Adana Meteoroloji İl Müdürlüğü’nün yayın organı Kültür Çalışmasında yayınlamıştır. Daha sonra internet sitelerinde ve dergilerde yazmış olduğu yazılarını yayınlayan Bildek, deneme yarışması ve şiir yarışmalarında almış olduğu ödüller ile adını duyurmuştur.

Yazar Bildek, Salon Yayınları, Genç Yayınlar ve Hayat Yayınları aracılığı ile yayınlamış olduğu eserleri ile okurlarının beğenilerini kazanmıştır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.