Sıralama seçin
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.

Edmondo de Amicis


Dünyaca ünlü İtalyan yazarlardan biri olan Edmondo de Amicis, 21 Ekim 1846 yılında İtalya’da dünyaya gelmiştir. 1865 yılında askerliğe duyduğu ilgiden dolayı piyade subayı olmuş, 1866 yılında da savaşa katılmıştır.

1867 yılında baş gösteren kolera salgınında ülkesine büyük hizmetler veren Edmondo de Amicis, 1866 yılında sonra Floransa’da askeri gazetede makale ve fıkralar yazmıştır. Daha sonra ordudan ayrılan yazar, yaşamının geri kalanında yazarlık yapmıştır.

Seyahat etmeyi seven bir yazar olan Edmondo de Amicis, İspanya’dan Türkiye’ye kadar birçok yeri gezmiştir. Her ülkenin kendine has kültürünü tarafsız bir şekilde hatıra kitaplarında kaleme almıştır.

Eserlerinde siyasi ve sosyal konular ele alan yazarın en büyük vazifesi çocuk terbiyesi olmuştur. Bu alanda başarılı eserler kaleme alan Edmondo de Amicis, kitaplarında çocuklara güzel duygular aşılamış, onları iyiye ve doğruya götürecek mesajlar vermiştir.

Yazara en büyük şöhreti “Çocuk Kalbi” eseri olmuştur. Kitap Türkçeye değişik adlar altında çevrilmiş ve 30’a yakın dile çevrilmiştir. Edmondo de Amicis’in Türkiye’de en çok bilinen eserlerinden biri de “İstanbul” adlı 2 ciltlik külliyatı olmuştur. Yazar, 11 Mart 1908 yılında da Bordighera, İtalya’da hayatını kaybetmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.