Sıralama seçin
Toplam 442 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 12

Eğitim Kitapları

Eğitim kitapları, çok farklı kategorilere ayrılır. Bu kategoriler içerisinde Türkçe, matematik, geometri, sosyoloji, felsefe, yabancı dil, biyoloji, fizik, kimya gibi farklı branşlar yer alır. Eğitimin her aşamasında farklı dallarda yer alan bu kitapların, öğrencinin bulunduğu sınıfa uygun olarak ve müfredattaki konulara göre hazırlanması gerekir. Bu konuda alanında deneyim ve bilgi sahibi olan bir eğitim kadrosunun kitapların hazırlanmasında görev alması gerekir.

Eğitim Kitaplarında Formasyon

İlgili branşta formasyon sahibi yazarların kitapların oluşturulmasında sağlayacağı katkılar çok fazladır. Her yaşın bilgi ve algı düzeyi farklı olacaktır. Kitapların, öğrencilerin bulunduğu sınıfın seviyesine göre hazırlanması ve soruların da konunun pekiştirilmesine yönelik olması önem taşır. Çocuğun seviyesine uygun olarak hazırlanmış eğitim setleri, ilköğretim, lise, üniversite ve kişisel gelişim kitapları olarak öne çıkacaktır. Soru sayısının fazla olması ve her konu sonrasında ilgili üniteden soruların olması, akılda kalıcılığını arttıracaktır.

Eğitim Kitaplarında Akıcı Konu Anlatımları

Eğitim kitapları, akıcı konu anlatımları ile hazırlanmış olmalıdır. TYT hazırlık, AYT hazırlık, LGS, KPSS hazırlık kitapları olarak sınavlara yönelik şekilde de eğitim setleri farklı konu ve içeriklerde yer alacaktır. Beceri temelli sorular, ileri düzey eğitim setleri de eğitim kitaplarında ayrı bir yere sahiptir. Eğitim kitaplarında doğru şekilde Türkçe kullanımı ve sade bir anlatım son derece önem taşıyacaktır. Hedef kitlesi olan öğrencilerin gelişmişlik düzeyine uygun şekilde konu anlatımı oldukça önemlidir.  Pratik yöntemler, günlük yaşamdan kesitler ve tabiattan örneklerle kitapların vermek istediği konular, yeterince anlaşılacaktır.

Eğitim Kitaplarındaki Yazar Kadroları

Eğitim kitapları, yazar kadrosu açısından da farklı branşlara ayrılacaktır. Psikoloji, sosyoloji, felsefe ile eğitim teknikleri konusunda da bilgi veren kitaplar, akademik düzeyde olan yayınlardır. Kitapların gerek yazım gerekse de kontrol aşamasında alanında uzman bir kadro tarafından tetkik edilmesi son derece önem taşıyacaktır. Çocuk kitapları içerisinde okul öncesine yönelik olarak hazırlanmış kitaplarda pedagojik açıdan uygunluk son derece önem taşıyacaktır.

Eğitim Kitaplarının Gelişime Katkısı

Zihinsel ve ruhsal gelişimlerine olumlu yönde katkı sağlayacak olan kitapların seçilmesi oldukça önemli konular içerisindedir. Seçilecek kelimelerin zihinlerinde yaratacağı simge ve hayaller onların duygu gelişimi için de son derece önemlidir. Zeka seviyesi ile dilde kullanılan kelime sayısı arasındaki bağlantı konusunda yapılan bazı araştırmalar bulunur. Çocukluk çağında verilecek kitap okuma alışkanlığı, onların zihinlerinde birçok simgeleri canlandıracaktır. Domino etkisi yapan çağrışımlar, zihin gelişimleri için de son derece önem taşır. Kitap okuma alışkanlığını kazandıracak eğitim setleri arasında seviyelerine uygun olan hikaye ve kısa romanlar da yer alacaktır.

Eğitim Kitaplarının Kontrolü

Eğitim kitapları, salt bilginin ötesinde, formasyon ve psikoloji bilgisi de gerektirir. Yazılırken dikkat gerektiren bu kitaplar, kontrol edilirken de yazım aşaması kadar zaman alacaktır. Yanlış bir bilgi kadar yanlış anlaşılmaya sebep olacak ifadelerin de ayıklanması gerekir. Kitapların kalitesini yakından etkileyen unsurların başında dil kullanımı gelecektir. Dile yerleşmiş günlük hayatta yadırganmayan bazı kelimelerin bu kitaplarda kullanılması önerilmeyecektir. Yakın arkadaş yerine günlük dilde sıkça kullanılan “kanka” kelimesi buna açık bir örnektir. Yayınevleri eğitim kitaplarında bilgi içeriği kadar üsluba da dikkat edecektir.

Eğitim Kitaplarının Önemi

Türkçemizi tahrip edecek, yozlaştıracak sözcüklerden ziyade dili zenginleştirecek kelimeleri kullanmaya özen gösterecek bir yazar kadrosu ile yayın yapılır. Bu nedenle, her branşa yönelik eğitim kitaplarının kontrolü titizlikle yapılır.

Bununla birlikte eğitim kitapları arasında yaşam boyu öğrenme felsefesinden hareketle yetişkinlere yönelik kitaplarımız da mevcuttur. Herhangi bir hobi hakkında eğitim veren kitap setleri, davranış ve sosyoloji bilimi hakkında kitaplarımız için sitemizi inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.