Sıralama seçin
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Evin İlyasoğlu

1950 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Evin İlyasoğlu, yedi yaşında iken piyano derslerine başlamıştır. Marie Çobangil ile çalışmış olduğu piyano derslerine daha sonra İstanbul Belediye Konservatuvarında Özen Veziroğlu ve Şerif Yüzbaşıoğlu eşliğinde devam etmiştir.

Arnavutköy Amerikan Kız Kolejinde ki eğitimini tamamlayan İlyasoğlu, daha sonra Michigan Devlet Üniversitesi’nde Müzik Eleştirisi ve Karşılaştırmalı Müzik Tarihi seminerlerine katılmıştır.

İstanbul Radyosu’nda müzik programı sunan İlyasoğlu, TRT televizyonlarında çeşitli müzik programları hazırlayıp sunmuştur. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü’nde müzik dersleri veren İlyasoğlu, İstanbul’un Müziği Sergisi’nin küratörlüğünü yapmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi’nde de müzik dersleri vermekte olan İlyasoğlu, Cumhuriyet gazetesinde müzik ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Prof. Dr. Eyüp İlyasoğlu ile evli olan Evin İlyasoğlu, bir çocuk annesidir. Ayrıca müzik alanında da Türk edebiyatı dünyasına pek çok eserler vermiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.