Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Fahri Kayadibi

Din eğitimi Araştırmacısı Fahri Kayadibi, 9 Ekim 1947 yılında Kahramanmaraş’ta Dünya’ya gelmiştir. Yazar Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi ve Pertevniyal Lisesi’nde Lise eğitimini tamamlamıştır. Fahri Kaydibi İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nü tamamlayarak mezun olmuştur. 1991 yılında Yüksek lisans, 1994 yılında doktora çalışmalarını İstanbul Üniversitesi SBE’de tamamlamıştır. Yazar 1995 yılında doçent, 2001 yılında ise profesör olmuştur.

Fahri Kayadibi, İÜ İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalında öğretim üyesi ve ABD başkanı olarak görev yapmıştır. Yazar ayrıca İÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve İÜ İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü başkanlığı yapmıştır. Fahri Kayadibi bunların yanı sıra, İÜ İlahiyat Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Fahri Kayadibi’nin kaleme aldığı makaleleri Mısır Edebiyat Fakültesi Dergisi, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Araştırmaları Dergisi, Atatürk Araştırma Merkezi Dergisi ve İÜ İlahiyat Fakültesi Dergisi,nde yayınlanmıştır. Bunların yanı sıra Kur’an Araştırmaları Dergisi, Türk Dünyası, Hakses, Ahmet Yesevi Üniversitesi Dergisi, Yeşilay, Diyanet İlmi, İÜ Sosyoloji Dergisi, Diyanet, Diyanet Avrupa, Bahçecik Dergisi, Bizim Derince dergileri ile yabancı dilde yayın yapan pek çok dergide yayınlanmıştır.

Fahri Kayadibi, TDV İslam Ansiklopedisine maddeler yazmıştır. Çalışmaları ile Atatürk’ün Doğumunun 100. Yılı Yaygın Eğitim Faaliyetleri dolayısıyla Millî Eğitim Bakanlığından Başarı Belgesi almıştır. Yazar 1996’da Yılın Bürokratı Ödülüne değer görülmüştür.

Zamanı Değerlendirme Açısından Hayat Boyu Öğrenme, Bir Sevgi Pınarı ve Sevgi Engel Tanımaz kitaplarının yazarı Fahri Kayadibi’dir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.