Sıralama seçin
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Faruk Bildirici

24 Haziran 1956 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Faruk Bildirici, lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından gazetecilik mesleğine başlayan Bildirici, Cumhuriyet gazetesinde çalışmaya başlamıştır.

ANAP ve parlamento muhabirliği yapan Bildirici, bir süre haber müdürlüğü yapmıştır. Daha sonra 5 ay boyunca Sabah Gazetesinde muhabirlik yapan Bildirici, 5 yıl boyunca Hürriyet Ankara Büro Şefi olarak çalışmıştır. Burada araştırmacı yazar olarak çalışan Bildirici, Hürriyet Gazetesinde Telekulak Dosyası adlı yazısını yayınlamıştır. Daha sonra ilk kitabı olan Gizli Kulaklar Ülkesi eserini 1998 yılında yayınlamıştır.

2002 yılında Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcılığı görevine getirilen Bildirici, aynı yıl Tempo dergisinde yazmış olduğu Kırlangıç Yuvası adlı köşe yazısını yayınlamıştır. Hürriyet Gazetesinde Anlatsam Roman Olur adlı çalışması ile gerçek yaşam öykülerini kaleme almıştır. Bildirici’nin yapmış olduğu bu çalışma daha sonra Kanal D ekranlarında program halinde yayınlanmıştır. Pek çok televizyon kanallarında söyleşi tarzında ki yaptığı çalışmaları ile ünlenen Bildirici, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfında dersler vermiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.