Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Friedrich Carl von Savigny

Hukukçu ve yazar Friedrich Carl von Savigny, 21 Şubat 1779 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. 13 yaşında iken öksüz kalan Savigny, üniversiteye gidene kadar bir koruma tarafından yetiştirilmiştir. Daha sonra Marburg Üniversitesi’nde, Alman reformunun öncülerinden biri olan Prof. Anton Bauer ve ortaçağ hukuk çalışmaları ile adını duyuran Philip Friedrich Weiss gibi bilim adamlarının yanında çalışmıştır.

Çeşitli üniversitelerde araştırmalarda bulunan ve gezi yapan Savigny, doktorasını tamamladıktan sonra Marburg Üniversitesi’nde ceza hukuku alanında dersler vermiştir. Yazmış olduğu tezi ile üne kavuşan Savigny, Zilyetlik Hukuku adında ki eseri ile Avrupa’da kısa zamanda adını duyurmuştur.

Daha sonra Roma’da profesör unvanını eline alan Savigny, burada bir buçuk yıl çalışmıştır. Yapmış olduğu tez çalışmaları ve makaleler ile önemli bir hukuk adamı olan Savigny, önemli diplomatik girişimlerde bulunmuştur.

Çağımızın Yasama ve Hukuk Bilimi Konusundaki Görevi Üzerine adlı eserini Pinhan Yayıncılık aracılığı ile yayınlayan Savigny, 25 Ekim 1861 yılında Berlin’de hayata gözlerini kapamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.