Aysel B.

Merhaba.
"G20 Gezegeni" ürününü sipariş vermek ister misiniz?

G20 Gezegeni

0 - Yorum Ekle
1-4 İş Gününde Kargo
Açıklama

Dünya ekonomisinin yüzde 90’ını temsil eden 20 gelişmiş ülke çerçevesinde Türkiye ve Avrupa Birliği’ne ilişkin geleceğin kısa tarihi.

21. yüzyılda neredeyse tepeden tırnağa değişmekte olan dünyamızda, küreselleşmenin etkisiyle çok sayıda eksenden oluşan bir uluslararası ilişkiler ortamı gelişiyor, yeni fırsatlar doğuyor, yeni işbirlikleri kuruluyor. Türkiye’nin, siyaseti, ekonomisi ve çeşitli kurumlarıyla Avrupa Birliği yolculuğu da bu süreçte şekilleniyor.

Elinizdeki kitap, dünya nüfusunun üçte ikisini oluşturan, dünya ekonomisinin yüzde 90’ını temsil eden 20 gelişmiş ülke, yani G-20 çerçevesinde, Türkiye ve Avrupa Birliği’ne ilişkin “geleceğin kısa tarihini” sunuyor. Avrupa halklarının ne istediğinden, Türkiye’nin AB üyeliğinin “neden, ne zaman, nasıl”ına; Çin ve Hindistan’ın hamlelerinden, uluslararası futbol turnuvalarına; vize sorunundan lobi faaliyetlerine kadar, geleceğin inşasında rol oynayan her şey, Türkiye'nin uluslararası ilişkilerde en deneyimli isimlerinden Bahadır Kaleağası’nın rahat ve akıcı üslubuyla sayfalara dökülüyor.

“G20 Gezegeni’nde Türkiye için Avrupa ana eksen olmaya devam ediyor.
Ana eksen, fakat yegâne eksen değil.”

Yazar Hakkında: Dr. Bahadır Kaleağası eğitimini Galatasaray Lisesi, ABD (AFS), Brüksel ve İstanbul üniversitelerinde tamamladı. En yüksek dereceyle mezun olduğu Brüksel Üniversitesi’nde öğretim üyesi, Harvard, Georgetown ve Kudüs üniversitelerinde ziyaretçi akademisyen oldu (1989-1999). Çalışmaları Avrupa hukuku, ABD-AB ilişkileri ve uluslararası ekonomik ilişkiler üzerinde yoğunlaştı. AB projeleri, kamu kuruluşları ve şirketler için uluslararası danışmanlık yaptı. 1996 yılında Brüksel’de TÜSİAD Avrupa Birliği Temsilciliği’ni kurdu ve Avrupa özel sektörünün temsil kuruluşu BUSINESSEUROPE nezdinde daimi delege görevini üstlendi. 2008 yılında Brüksel, Berlin, Paris, Washington ve Pekin’de temsilcilikleri bulunan TÜSİAD’ın Uluslararası Koordinatörü oldu. Ayrıca Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı, Brüksel Üniversitesi Avrupa Etütleri Enstitüsü bilimsel üyesi, TEMA-Brüksel kurucu başkanı, TÜSİAD-International, JC International ve Forum İstanbul yönetim kurulu üyesidir.

Ürün Detayını Göster
Kitap Ayrıntıları
ISBN : 9786050904239
Ebat : 14x23

Sayfa Sayısı : 308

Cilt Tipi : Ciltsiz

Kağıt Tipi : Karton

Kitapkolik.com Duyuru
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Kampanya
%20
20,37 TL
16,30 TL
Canlı Destek'e Bağlanmak için tıklayınız
Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli 14,90 TL ‘dir.
Fırsat ürünleri için tıklayınız
Bahadır Kaleağası
Bahadır Kaleağası
Daha fazla bilgi Yazar Profili
  • Yorumlar (0)
  • Ödeme Seçenekleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.