Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Gabrielle Kent

1980’li yıllarda başını büyük derde sokarak; ejderhalar ve kaleler çizip, çizgi roman okumuş ve yakın arkadaşı ile birlikte atari oyunları oynayarak büyümüştür. Onun için en önemli olan iş bilgisayar, XBox ve Playstation oyunları üzerinden çalışarak, video oyun sanatçılığını yapıyordu.

Üniversitede öğretim görevlisi olan Gabrielle Kent on altı yıl boyunca öğrencilerine video oyunları hakkında bilgi vererek, bu oyunların nasıl yapılacağı hakkında öğretimde bulunmuştur. Çok sevdiği ve yakından takip ettiği oyun ve animasyon yaratıcılarıyla tanışarak; Bilgisayara Oyunları ve Animex Animasyon festivalinde büyük rol oynayıp, yönetme yetkisine sahip olmuştur.

2006 yıllarında Galler’deki Castle Coch’u ziyaret ederek, kaleleri keşfetmeye çalışmıştır. Kalelerle yakından ilgilenmeyi seven Gabrielle Kent, The Fates oymasına bakarken aklına hikâye fikri gelerek yazmaya başlamıştır. Son yıllarda Double Fİne Presents ile yayınlanan Knights And Bikes oyunu ile dünyadan alınan bir parça gibi dizi romanı yazmıştır. Böylelikle seksenlerden gelen yeteneğini ve deneyimini video oyunları ve yazma ile birleştirmiştir. Şu an için üçüncü kitabını üzerinde çalışmalara devam ediyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.