Sıralama seçin
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Georges Perec

Georges Perec, 7 Mart 1936 yılında Paris, Fransa'da dünyaya gelmiştir. Yaşamının tamamını neredeyse Paris'te geçiren yazar, altı yaşında öksüz kalmış ve halası ile eniştesi tarafından büyütülmüştür.

Eğitimini tamamladıktan sonra bazı dergilerde yazılar yazmaya başlayan Georges Perec, 1965 yılında ilk romanı Les Choses, Une histoire des annees soixante ile Renaudot Ödülüne layık görülmüştür. O zamandan beri birbiri ile hiçbir benzerlik taşımayan yirmiden fazla kitap yayınlamıştır.

Georges Perec, romanlardan toplu çarpraz bulmacalara, denemelerden taşlamalara, şiirlerden sözcük oyunlarına çeşitlilik gösteren yapıtlara imza atmıştır. 1969 yılında hiç "e" harfi kullanmadığı La Disparition (Kayboluş) adlı romanı yazmıştır.

Georges Perec'in en önemli yapıtlarından biri ise 1978 yılında yayımlanan ve Medici Ödülüne layık görülen La vie mode d'emploi olmuştur. Harflerle oynamayı çok seven yazar, dili neşeli bir oyun ve keşif alanına, kapıları şiire olduğu kadar derin felsefi düşüncelere de açılan bir laboratuvara çevirmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.