Sıralama seçin
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Gülseren Budayıcıoğlu

1947 yılında Ankara’da dünyaya gelen Gülseren Budayıcıoğlu, sevgi dolu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İki küçük kardeşi olan Budayıcıoğlu, ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Budayıcıoğlu, mezuniyetinin ardından TRT’nin açmış olduğu spikerlik sınavını kazanmıştır. 1965 yılında kazanmış olduğu spikerlik sınavından sonra TRT ekranlarında spikerlik yapmaya başlayan Budayıcıoğlu’na okul arkadaşları ve hocaları tarafından Miss TRT adlı lakabı takılmıştır.

Spikerlik yapmış olduğu zamanlarda bir yandan da eğitim hayatını sürdüren Budayıcıoğlu, 1972 yılında üniversiteden mezun olmuştur. Akademik hayatına devam etmek isteyen Budayıcıoğlu, çok sevdiği spikerlik mesleğini bırakmak zorunda kalmıştır. Daha sonra üniversitede asistan olarak göreve başlayan Budayıcıoğlu’nun asistanlık görevi fazla uzun sürmemiştir. Asistanlık yaparken bir yandan TV’de çıkabilmesi için hukuki izninin olması gerekmektedir. Gereken iznin mümkün olmadığını söyleyen üniversite dekanı Prof. Dr. Rıdvan Ege’nin sözlerinin ardında Budayıcıoğlu aynı ay bir televizyon programına çıkarak iki program sunmuştur.

Bu olayın ardından programları kaçak olarak sunulduğu söylendikten bir müddet sonra asistanlık görevine son verilen Budayıcıoğlu, spikerliğe geri dönmüştür. Hacettepe Üniversitesi’nde psikiyatri alanında uzmanlığını alan Budayıcıoğlu, burada beş yıl boyunca öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. TRT’de yer alan İnsan ve Dünyası adında ki programda bir süre sunuculuk yapan Budayıcıoğlu, yazarlık kariyerine 2004 yılında başlamıştır.

Bu dönemde yazmış olduğu Madalyonun İçi adlı eseri ile büyük ses getiren Budayıcıoğlu, eserinde psikiyatrik sorunlar yaşayan insanların hayat hikayelerini anlatmaktadır. Daha sonra Hayata Dön adlı eserini yayınlayan Budayıcıoğlu, 2019 yılında Camdaki Kız eserini yayınlamıştır. Yazmış olduğu bu romanları psikoterapik romanlar olan Budayıcıoğlu, pek çok okurun dikkatini çekmiştir.

Bir zamanlar Star TV ekranlarında yer alan İstanbullu Gelin adlı dizi yazar Budayıcoğlu’nun yazmış olduğu eseri Hayata Dön adlı kitabından uyarlanmıştır. TV8 ekranlarında yer alan Doğduğun Ev Kaderindir adlı dizi yine yazarın yazmış olduğu Camdaki Kız adlı eserinden uyarlanmıştır.

Yazarın yazmış olduğu ve insanları ekranlara toplayan TV8 ekranlarında yer alan Kırmızı Oda ve TRT 1 ekranlarında yer alan Masumlar Apartmanı dizileri ise Madalyonun İçi adlı eserinden uyarlanmıştır.

Yazar Gülseren Budayıcıoğlu, üzerinde çalışmalarını sürdürmüş olduğu yeni kitabının adının Kırmızı Pelerin olacağını açıklamıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.