Sıralama seçin
Toplam 62 ürün görüntüleniyor.
1 2

H. G Wells

H. G Wells, 21 Eylül 1866 yılında Bromley Birleşik Krallıkta doğmuştur. Okumayı çok seven yazar buna rağmen, 14 yaşında okulu bırakarak çıraklık yapmaya başlamıştır. Bilime ilgi duyduğundan kendi olanaklarını yaratmıştır.

Burs kazanarak Fen okulunda okumaya başlayan H. G Wells, mezun olduktan sonra Fen Öğretmeni olmuştur. Daha sonra gazetecilik yapmaya başlamıştır. Çağın bilimsel gelişiminden doğacak olan teknolojik sakıncaların bilincinde olan biriydi. Bilim kurgu türündeki öykülerinde bu durum eleştirel bir dille anlatılmıştır. Sosyalist dünya görüşünü benimseyerek Fabian derneğine katılmıştır.

25 yaşında edebiyat ile ilgilenmeye başlayan H. G Wells, ilk romanı “Zaman Makinesi”ni 30 yaşında yayımlamıştır. 100’e yakın eser veren yazar, kitaplarında aşk, cinsellik, din ve eğitim gibi konuları işlemiştir. Bunların yanı sıra ders kitapları ve kaynak kitapları da kaleme almıştır.

Rusya’yı gezdiği sırada Lenin ile tanışan H. G Wells, sürekli faşizme karşı olmuş, eğitimden insanlığa her alanda iyilik beklemiştir. Yaşamının son yıllarında ise bezgin bir ruh haline bürünmüştür. Bilim kurgu alanındaki kitaplarının bir çoğu beyaz perdeye uyarlanan 13 Ağustos 1946 yılında Regent’s Park, Londra Birleşik Krallık’ta hayatını kaybetmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.