Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Haluk Özdil

Haluk Özdil, 1957 yılında dünyaya gözlerini açmış olduğu bilinir. Tam doğum tarihi ile bir bilgiye maalesef ulaşılamamıştır. Ankara’da dünyaya gelen Özdil, okul hayatını da bu şehirde tamamlamıştır. Başarılı bir okul hayatı olan isim, memurluğa erken yaşlarda başlayan nadir isimlerden biridir.

Memurluk hayatının yanı sıra yazıları ile de çevresindekilerin beğenisini kazanan Haluk Özdil, kamu kurumlarının düzenli olarak yayın hayatına soktuğu dergilerde yazılar yazmıştır. Düzenli bir şekilde yazıları, bu kamu kuruluşlarının dergilerinde yayınlanmaya başlamıştır. Böylece her ay yüzlerce insana ulaşma fırsatını yakalamıştır. Okuyucusu ile buluşan usta isim, ülkede tanınan bir yazar haline gelmiştir.

Yazarlık Hayatına Haluk Özdil’in Girişi

Haluk Özdil, başarılı bir memuriyet hayatı olmasına rağmen, yazdığı yazılar ile daha çok beğeni toplayan bir isim olmuştur. Aynı zamanda yazmaya olan merakı ve sevgisi, memuriyeti terk edip yazarlığa başlamasına da neden olmuştur. 7 yıllık bir memuriyet hayatından sonra bu görevinden istifa ettiği görülmüştür.

Memuriyet hayatına son vermesinin ardından İstanbul’a yerleşerek değişik gazete ve dergilerde yazmaya başlamıştır. Yerli yayınlarda kendini böylece gösterme imkânı bulan başarılı yazarın ismi dillerden düşmemiştir. Bundan sonra ise kendini yazı hayatına adayan usta isim farklı alanlarda da çalışmalar yaparak kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam etmiştir. Kendini tek bir alana adayıp farklı yeteneklerini görmezden gelmeyerek başarılı işlere imza atmayı bilmiştir.

Farklı Alanlarda da Başarısını Gösteren Bir İsim Olarak Haluk Özdil

Haluk Özdil, iyi bir memuriyet hayatı geçirmiş olmasının yanı sıra iyi de bir yazar olarak piyasaya çıkmıştır. Bunun dışında farklı meslek gruplarında da başarıları ile iz bırakmayı bilen birisi olmuştur. 1995 yılı ve sonrasında uzun bir süre yayın yönetmenliği görevinde de bulunmuştur. Bir grubun başında bu mesleği icra eden usta isim, burada da başarılı çalışmalara imza atmıştır.

1995 yılından 2008 yılına kadar bu meslekte çalışmaları olduğu görülür. Ancak 2008 yılında bu görevini bırakarak kendisini sadece yazarlığa yönlendirmiştir. Böylece yazma alanında daha çok mutlu olduğunu göstermiştir.

Ödülleri ile Başarısını Kanıtlamış

Haluk Özdil, fotoğrafçılık alanında da başarıları ile ün yapmış bir isimdir. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği aracılığı ile fotoğrafçılığa başladığı biliniyor. Yapmış olduğu bu uğraşlar neticesinde farklı ödüllere layık görülmüştür. Ayrıca sadece yurt içi değil, yurt dışı yarışmalarında da başarıları ile ün kazanmış birisi olmuştur. Yurt dışında 4 kez fotoğrafları sergilenme olanağı bulmuştur.

Son olarak da ‘Arayış’ isimli fotoğrafı ile Devlet Resim, Heykel Müzesinin arşivlerinde kendine yer edinmeyi başarmıştır. Böylece tescilli bir çalışma eserinin de sahibi olduğu bilinir. Almış olduğu ödülleri ile başarısını kanıtlayan usta isim, dünyada tanınan bir Türk olarak gurur verici bir isim haline gelmiştir.

Haluk Özdil’in Yazmış Olduğu Kitaplar

Başarılı yazar Özdil, farklı birçok kitabı ile okuyucuları ile buluşmuştur. Kitap severlerin dikkatini çeken usta isim, kendine özel bir okuyucu kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Eserleri sayılacak olursa şunlar söylenebilir:

  • Isparta Uçağındaki Sır
  • On Dokuz & Atatürk Gerçeği Biliyordu
  • Kod 5
  • Reis’in Altı Saati & En Kritik Gece 15 Temmuz
  • Dijital Tapınak
  • Şarkısını Söylüyordu Deniz
  • Örümceğin Ayak İzi
  • Seçilmişler
  • Kod Adı Pegasus

Bunlardan önce ‘Örümceğin Ayak İzi’ ismindeki ilk romanı da eserleri arasında yer alır. Ayrıca bu roman, Haluk Özdil’in okuyucuları tarafından çok büyük bir ilgi görmeyi başarmış bir eserdir. Bundan sonra kendini geliştirerek roman yazılarına yoğunlaştığı da bilinen bir gerçektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.